Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a legjobb lómenhely...

Melyik a legjobb lómenhely Magyarországon?

Figyelt kérdés
elég öreg lovam van és nem szeretném eladni se elaltatni szóval szeretnék keresni egy helyet neki ahol jó kezekben van

2013. szept. 25. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia nagyon sokan szeretnének lovat! Sokaknak már nem is érdekes h lehhesen lovagolni. Próbálok segiteni rajtad :D Sok helyre kiteszem a linket! Hozzánk sajnos már nem jöhet :S + ló nekünk már sok családi vállalkozásba :S
2013. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előre szólok, hogy a lómenhelyek nem fogadnak meg öreg, "megunt" lovat, csak mentett lovakat fogadnak be (amiket elkoboztak).

sajnos idős korában a "mi legyen vele" kérdésre neked kell válaszolnod, neked kell erősnek lenned! a te lovad, a te döntésed, ezt a terhet nem fogja átvállalni más! a lehetőségeid:

- eladod (kupecnek, aki valószínűleg azonnal vágóba viszi, vagy ha még valamennyire lovagolható jelképes összegért lovasiskolába, ahonnan szintén vágóba kerül...),

- elaltattatod (ami nagyon sokba kerül egyébként, altatás és a tetem elszállítása együtt legalább 80.000 ft), - tartod tovább, mint amíg még lovagolható volt, amíg el nem pusztul (ami szintén nagyon drága, szerencsés, aki megteheti, főleg az, aki mellé még tud venni és tartani olyan lovat, amit lovagolni is tud közben)

- örökbe adod (ami pedig nagyon kockázatos, mert sajnos nagyon sok rosszindulatú ember vadászik örökbe fogadható lóra, hogy aztán naphosszat dolgoztassa, vagy 2 hét múlva leadja vágóba és mikor rákérdezel, hogy hogy van közölje, hogy sajnos elpusztult).


Ez egy iszonyú nehéz dolog, előre rettegek, hogy mi lesz, ha a mostani lovam megöregszik, egyébként voltam már hasonló helyzetben, bár ott a ló nem volt öreg, "csak" sánta, én nem találtam olyan embert, akinek örökbe tudnám adni, egyértelműen mindenki csak "ki akarta csalni" a lovat, végül szemet lehunyva adtam el jelképes összegért valakinek, akinél állítólag legelészni fog és csak "dísz", de nagy valószínűséggel vágóba került. én magam egyenesen képtelen lettem volna vágóba adni, de anyagi lehetőségem nem volt élete végéig tartani, amúgy is akkor épp 3 lovam volt és elvesztettem az állásom, így a 3-ból 2 lovat kellett eladnom, érthető okokból egy egészségeset tartottam meg.

2013. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia én vagyok az első hozzászóló. Kiraktam facebookra és egy csomó embert érdekel. Esetleg privibe elkérhetném az emailcimedet? Vagy (facebook)nevedet?
2013. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bia82 válasza:
Szia én írtam neked ide privát üzit, a facebookon olvastam!
2013. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lómenhelyek általában fullon vannak.

Naponta kapnak hasonló megkereséseket,egyszerűen elég férőhely nincs.A mai takarmányárak mellett senki nem fog vállalni egy olyan lovat,aki már hasznot nem hoz.

Zakuszka nem fogad újabb állatot.Bottyánosok szerintem fullon vannak,egy telefont megér.Noésoknak vannak lovaik,de valószínűleg Ők sem tudnak újabbat fogadni.

Régen Budatétényben a HEROSZ Állatotthonban volt egy ló.Nagyon jó élete volt,nem tudom,megvan-e még.Érdemes őket felhívni.Na meg talán a Rexet,hátha az Állatszigeten a gazdasági udvarban tudnak neki helyet szorítani,ott is jó helye lenne.Utóbbi két alapítvány nem kifejezetten lómentéssel foglalkozik,de vannak lovaik,egy telefont megér.

2013. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!