Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legjobb hírű vadászgö...

Melyik a legjobb hírű vadászgörény kennel/ tenyésztő Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 23:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Valaki? Senki nem tart görényt?
2013. jan. 27. 11:56
 2/8 anonim válasza:
Sokan tartanak görényt.Az enyémek nem tenyésztőtől vannak.Az első egy szaporítótól származik,de előttem már volt gazdája(..khm..),akinek nem kellett.Így került hozzánk 4 hónaposan.Akkor még semmit sem tudtunk a vadászgörényekről. Idővel még kettő görink lett,mind felelőtlen szaporítóktól,ők elpusztultak már sajna. Most szintén hoztunk egyet,szintén nem tenyésztőtől,ő inkább mentett görinek mondható,rossz helyen volt,ingyen adták,netes hirdetésben találtam.így van kettő görink és imádjuk őket.Direkt nem tenyésztőtől szerezzük be a göriket,mert inkább a rossz helyről mentés a szempont.Göris ügyekben ajánlom Fekete Gabriella honlapját,és a Ferretópia nevű oldalt,azt szívből és nagy szeretettel! :)
2013. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Igen először tenyésztőre gondoltam, de most ahogy leírtad tényleg igazad lehet. Inkább "mentenem" kéne egyet, talán hálásabb is egy olyan állat, aki sok rossz után jóhelyre kerül... Így végig gondolva... szégyellem magam h nem jutott az eszembe előbb. Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem! :) az oldalakra pedig mindenképp ràkeresek! :)
2013. jan. 29. 00:01
 4/8 anonim válasza:

A Ferretopia.hu egy görimentős lány honlapja.Ott sok mentett,vagy más okból új gazdit kereső göri van mindig.Ő ajánl is jó kenneleket.

Azért azt is vedd figyelembe,hogy ha nem vagy tapasztalt görényes,akkor jó tenyésztőtől érdemes kis görit venni,mert azok garantáltan egészséges,kézhez szoktatott állatok.A felnőtt,és/vagy rossz körülmények között tartott görik általában harapósak,gyakran betegek is,ilyenekhez tapasztalt,türelmes gazdi kell.A Ferretopián lévő mentett göriket mindig meggyógyítják és kézhez szoktatják,mielőtt gazdihoz adják őket,ott is érdemes görit keresned.

És azért azt tudni kell,hogy egy görényhez rengeteg türelem kell,napi több órás foglalkozás és nem kevés pénz a tartása sem.Rengeteg göri pusztul el,vagy kerül mentésre azért,mert a "gazdi" divathóbortból szerezte meg,aztán nagyon hamar rájött,hogy ez nem is olyan egyszerű.Azonkívül a göri is társas lény,legjobb,ha van fajtársa,tehát nincs egyedül tartva.

Szóval,kérlek,csak akkor tarts görit,ha felelős,jó gazdája leszel! Ha szükséged van tanácsra,itt megtalálsz. :)

2013. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi h te is írtál :) Olyan 3-4 év múlvàra tervezem ezt a görényvállalás dolgot. Csak szerettem volna jóelőre tàjékozódni. Köszi még egyszer mindkettőtök válaszát. Csak akkor szerzek be görit ha 100 %ban biztos leszek a dolgomban! :)
2013. jan. 29. 12:47
 6/8 anonim válasza:

Szívesen! Csak én egyedül válaszoltam ám. :)Figyu! Majd menj el göris találkozóra egyszer,ott láthatod élőben a dolgokat,meg,hogy milyen egy göri élőben.Fekete Gabi oldalán is szerveznek gyakran ilyeneket.

Sok sikert a jövőbeni görikkel közös életedhez! :)

2013. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a válaszokat! :D mert végülis több volt :) köszi még egyszer, tuti h el megyek egy-kèt találkozóra :) (főleg mert (de ne nevess ki) kíváncsi vagyok az illatukra. Minden állatnak van egy tipikus illata, gondolom te is tudod. Mert ha az nem tetszik akkor "meg vagyok lőve". Csincsillám is ezért nem lett. Nagyon furi illatuk van.)
2013. jan. 30. 19:30
 8/8 anonim válasza:
A kiskorú göri illatos,de tényleg,finom az illata.Amikor ivarérett lesz,akkortól van szaga.Olyan,mint a mézes pisi. :) Büdinek is mondhatnám,de mi annyira imádjuk a görijeinket,hogy nem érdekel minket a szaguk.Ivartalanítás után már nem büdik.Az egyik görink még ivaros,mert csak 7 hónapos,és még fiatal az ivartalanításhoz. Nekünk mindig lány görijeink voltak,vannak,de azt mondják,a fiúk szaga nagyon "ütős".Sokkal erősebb a lányokénál. De szerintem ez a jó gazdikat,akik szerelmesek a görijeikbe,a szag nem érdekli egyáltalán. :) Hol laksz?
2013. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!