Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet baja, ha aszfalton...

Lehet baja, ha aszfalton ugratott?

Figyelt kérdés
Aszfalton lovagoltam a lovam, de csak léptünk, nem jártunk még a faluban, de most le kellett mennünk. Volt egy lejtős rész, és csúszott a lába mivel patkolva van, úgyhogy leszálltam, de egy nagy fekvőrendőr volt, az előtt megállt, aztán átugratta helyből. Ugróló, úgyhogy elég magasat ugrik mindig, most is úgy egy méter magasat, és másfél méter széleset ugrott, kitépte a kezemből a szárat. De nagyon megijedtem, mert az aszfalt nem a legjobb a lovak lábának, pláne ha ekkorákat ugrálnak. Nem idős meg elhasznált, de a hátsó lábai kardosak, nem olyan erősek. Utána felültem rá, és nem sántított, sőt, hazafelé földúton úgy vágtázott, hogy alig lehetett visszatartani, úgyhogy nem tűnt úgy, mint akinek fáj, de elég ijesztő volt, nagyon nagyot ugrott. Szerintetek lehet ettől valami baja?
2013. szept. 26. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

nem, ha nem sántított ennyitől nem lett baja. az aszfalt amúgy is hosszú távon csinálja ki a lábát, a talaj fogás is igen necces aszfalton egy ugrás után, de ha nem esett el egy kisebb ugrástól valószínűleg nem lesz baja.


még annyit hozzá tennék, hogy az, hogy hazafelé gyorsan vágtázik nem nagyon jelent semmit amúgy, mert egy ló nem kíméli magát úgy, mint az ember, tehát egy simán sánta ló is ugyanolyan gyorsan vágtázna hazafelé, az már nagyon durva sérülés, amivel a ló is lassabban megy (akár nem is tud ügetni, vagy vágtázni) hazafelé.

2013. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A ló ha fáj neki, különösen gyorsan vágtázik hazafelé, hiszen az otthonhoz a biztonságot és az élelmet társítja, ráadásul menekülő állat, a fájdalom elől próbál elfutni, vissza biztonságba... Ha már nem tud vágtázni, vagy nem úgym akkor nagyon nagy gáz van.


Ennyitől amúgy valószínűleg nem lett baja, főleg, hogy patkolva van, ami kemény talajra jó, az már más dolog, hogy persze, hogy nem egészséges, és nem tett jót neki. Sokkal nagyobb kárt tesz, ha odafele végig vágtázol vele az úton, mint ennyi, főleg, hogy egyszeri eset, szóval ne aggódj.

2013. szept. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!