Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek hogy tetszik a lósörény...

Nektek hogy tetszik a lósörény és farok? Bebogyózva, fonva, vagy kiengedve? Mit csináltok vele verseny előtt?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 21:07
 1/10 A kérdező kommentje:
* bebogyózva/fonva VAGY kiengedve. Mert ugye a farkat nem bogyózzuk be :)
2013. szept. 28. 21:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem járok versenyre, de nekem minden esetben a természetes, kiengedett sörény és farok tetszik. :)
2013. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, de a farkat is be lehet szépen fonni -- feltéve, hogy nem nyírták le a farokrépáról a szőrt, ami divat ugyan, de nekem személy szerint nagyon nem tetszik.

Mint ahogy a bogyókba font sörény sem tetszik, az egy másik kérdés, hogy egyrészt sokszor praktikus (nagy, lobogó sörény pl. zavarhatja esetleg a szárkezelést), másrészt meg versenyeken elvárás is. (Mint ahogy az Operába is a legszebb ruhánkban megyünk.) Mondjuk még mindig jobb, mint a XIX.-XX. századi divat, amikor tövig lenyírták szerencsétlen lovak sörényét és farkát is...

De ahogy az adalúz lovaknak be szokták fonni a sörényét (nekik elég hosszú és dús ahhoz, hogy a bogyós módszer ne működjön), az tetszik.

2013. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Láttam olyan versenyt, ahol nem fontak sörényt, és ismerősöm is volt versenyen, nem volt befonva
2013. szept. 28. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem bebogyózva tetszik a sörény, de csak akkor, ha szépen van megcsinálva. Láttam már olyat, mintha egy-egy kupac kecskesz*r lett volna szegény ló nyakán. :D

Farokból pedig ez tetszik nagyon:

[link]

De természetesen is szép. :)

2013. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szakágtól is függ. Ahol számít az elegancia is, pl. díjlovaglás, ott igenis elvárás. Ahol a teljesítmény maga a fontos, pl. díjugratásban vagy távlovaglásban, ott nem vagy nem feltétlenül szokták.
2013. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ahogy meg lehet igazán szépre is csinálni, úgy el is lehet rontani sajnos.
2013. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!

Én szeretem a bebogyózott sörényt:

1. Szeretem befonni

2. Ha jól van megcsinálva, akkor szép :)

2013. szept. 28. 21:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Én inkább a természetes külsőt szeretem.:-)
2013. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
van egy pej lovam, neki úgy szoktam a sörényét, hogy csak két vékony tincset fonok be, úgy olyan szép :) neki mindig így van, viszont másképp nem szoktam. a farka természetesen sokkal szebb, mint így meg úgy befonva. bebogyózva is tetszik, de a lovamnak nagyon sz*rul áll úgy. ha az egész be van fonva az nem tetszik.
2013. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!