Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik zablát tennétek bele...

Melyik zablát tennétek bele ennek a lónak a szájába?

Figyelt kérdés
Csak hobbi és túralónak van használva, gyönyörűen reagál a segítségeket, de versenyezve sosem lesz vele, olyan 13-15 év körül van, kicsit rohanósabb, de nem vészes. Én a D-gyűrűs és a csima 1x tört között gondolkozom, vagy szerintetek inkább 2x törtétet? D-gyűrűst vagy simát?
2013. szept. 29. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe D-gyűrűset vennék abból is 1x törtet.
2013. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én pedig sima d-s zablát, nem gyűrűst!
2013. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
sima D-zabla
2013. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem gyűrűs D, hanem sima D zabla? Azért D mert a gyűrűje D alakú nem?
2013. szept. 29. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszer tört vékony D zablát, ha érzékeny, akkor vastagat, nem kell kétszer tört, réz görgők feleslegesek, de ha szeretnéd... A gyűrűs szót én se értem most pontosan.

Ha rohanós, akkor picit idomítani kellene vele, akár terepen, a lovak gyorsan megtanulják, hogy akkor kell rohanni, ha erre a lovasa célzottan megkéri - na de akkor tényleg.

2013. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a gyűrűst én réz görgősnek értelmeztem, amit te gyűrűnek hívsz az a zablakarika, ami jelen esetben nem karika, hanem egy D betű.
2013. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valletta ***** válasza:
Igazából szinte mindegy, mert egyre mennek. Ha megindul néha, akkor D, a kétszer tört pedig kényelmesebb a lónak.
2013. szept. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na ez a hülyeség :D Bármilyen (!!!!) lovat egy jó lovas el tud lovagolni sima csikózablával. Ha nem tudja, akkor nem a zablát kell lecserélni hanem megnézni hogy hol van a gond.


Egyszerű, sima vastag csikózablával kell lovagolni, a többi zablát azoknak találták ki akik nem tudtak megtanulni tisztességesen lovagolni és kényszemégoldást keresnek. Persze tisztelet a kivételnek, mert egy hackamornak, vagy egy nagykantárnak teljesen más szerepe van, viszont az, hogy D zabla vagy 23x vagy 24x törött, az pont több mint hülyeség.

Ha magadnak nem tudod megválaszolni hogy miért akarsz eltérni a sima csikózablától akkor pláne ne lovagolj más zablával.

2013. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A többször tört zabla nem hülyeség, sokkal kényelmesebb a lónak, nincs olyan éles hatása, pont úgy, ahogyan a vastagabb zabla hatása is finomabb, mint egy vékonyé. A D-zaba semmivel nem durvább, mint egy sima csikózabla, oldalról kicsit jobban megtámaszt, és nem tudja becsípni a szájszegletet, de ettől megváltást szerintem senki sem vár.
2013. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!