Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyi idősen lehet zablát...

Gergo1998 kérdése:

Menyi idősen lehet zablát tenni először a ló szájába?

Figyelt kérdés
hidegvérüröl lenne szó, és azon gondolkoztam, hogy kb menyi idősen szoktathatnám zablához, és milyen zablát ajánlotok?, ill hogy tudnám könyen a szájába adni?
2013. aug. 22. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Írj üzenetet és ha lesz kis időm akkor azonnal válaszolok.
2013. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem életkortól, hanem képzettségi szinttől függ. Kezdetben csak kapicánnal futószárazd, ha így már mindkét kézre mindhárom jármódban egyensúlyban megy, akkor a kapicán helyett adhatsz rá kantárt egy minél finomabb (minél vastagabb és legalább egyszer tört; még jobb, ha gumis is) csikózablával. Az idomítás kezdeti szakaszában minél finomabb zablát használj (bár még jobb, ha később is finom zablákat használsz).
2013. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
futószáron jól dolgozik, de még csak 8 hónapos, és nem tudom h próbálkozzak e már a zablával
2013. aug. 22. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy még ilyen pici? Nos akkor még ne is futószárazd. 3 éves kora előtt ne kezdj el vele dolgozni, mert még növésben van, a túl korai terhelés tönkreteszi a lovat.

Még van jó két és fél éved, ne siesd el.

2013. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

8 hónaposan ennyit kell tudnia: patáit odaadja, pucolást és lemosást tűrje, ki lehessen kötni vagy a boxban nyugodtan megmaradjon, vezethető legyen, ne rúgjon, ne harapjon.

A kiképzést 3 évesen kell kezdeni, de mivel hidegvérű ezért pár hónappal korábban is kezdheted. Kantározni ugyan úgy kell mint a többi lovat (kötőféket ismernie kell), zablának meg egy egyszerű csikózabla is elég. De még mielőtt bármibe belekezdenél, inkább hívj szakembert aki belovagolja/bekocsizza neked. Nem könnyű dolog egy csikó belovaglása, mert ha itt elrontassz valamit, akkor később sokkal nehezebb lesz azt rendbe hozni. Az első rossz tapasztalatok mérvadóak és a ló idővel egyre bizalmatlanabb, erőszakosabb és veszélyes lesz.

2013. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hidegvérüek 1 évvel hamarabb érnek mint melegvérüek, abban gondolkozzom, hogy ha egy melegvérüt 3 évesen kezdenek lovagolni, akkor egy hidegvérüt már 2 évesen is lehet, a többi lovunkat is 2 évesen lovagoltuk be, és velük semmi gond, és edző ismerösöm is azt mondta hogy 2 évesen már be lehet lovagolni, állatorvost is kérdeztük, és ő is mondta h 2 éves hidegvérülónak nem lehet baja
2013. aug. 22. 20:50
 7/11 Valletta ***** válasza:
És ha két évesen akarod elkezdeni a belovaglást mi a francért futószárazod 8 hónaposan? Egy hónap alatt megtanul mindent futószáron, amit tudnia kell, tehát két éves korában elég elkezdeni, addig békén kell hagyni, mert túlterheled az izületeit. Futószárazáskor már tehetsz zablát a szájába, de a szárat ne abba csatold be. Egyszerű csikózabla tökéletes.
2013. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor se futószárazd sokat, árthat a lábainak. Hidegvérűekben nem vagyok otthon, de azt mondom, megtérül később, ha nem sietitek el, rengeteg bajtól megóvjátok magatokat, egészségesebb lesz a paci öregkorában. Az én csikóm 8 hónapos volt kb, mikor először kantárt tettem rá, ez nem függ kortól, csak legyen jó méretű kantárod. Én a pónim kantárját tettem rá, mert akkor pont egyméretű volt a fejük. Vastag, egyszer tört csikózablát tegyél rá, és óvatosan bánj vele, először csak kézen vezesd, értse meg, hogy mi ez. Ha nem akarja bevenni, lehet azért mert hideg, áztasd meleg vízbe míg melegebb lesz. (nem forró!) Ha így se, akkor a hüvelyk és a középső, vagy gyűrűsujjaddal nyúlj a szájszögletébe, és forgasd el az ujjadat, erre kinyitja a száját, akkor csúsztasd be a zablát, gyorsan húzd a fülére, és kész is, dicsérd meg nagyon. Ha nagyon nem hagyja, csatold le a zablát az egyik oldalon a pofaszíjról, előbb tedd fel a kantárat, és csak a végén a zablát. Még egy trükk, ha a zabla alá a kezedbe egy szelet almát teszel, és így az almával együtt a zablát is bekapja. Az én csikómnál semmi ilyen nem kellett, simán bevette a zablát. Jutalomból eljöhetett velünk terepre (kantárral) közbe másra figyelt, nem zavarta a zabla, és mikor hazaértünk levettem. Csak egyévesen kezdtem kantárral vezetni, addigra már volt sajátja, de akkor is csak amiatt, hogy szokja.
2013. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
napi 5-10 percet dolgozok vele, szóra áljon meg, meg h lépésböl ügetésbe váltson
2013. aug. 22. 21:22
 10/11 x) ***** válasza:
Szerintem inkább kérj meg egy tapasztalt belovaglót. 8 hónaposan semmi értelme futószárazni egy lovat. Inkább adj ki némi pénzt belovaglásra, mint hogy legyen egy lovagolhatatlan, problémás lovad tönkretett lábakkal. De egyébként a zablával mindenképpen várj minimum 2 éves koráig. Fölösleges elsietni az ilyesmit.
2013. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!