Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek róla?

Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
[link]
2013. szept. 29. 16:10
 1/6 anonim válasza:
52%

Lóról vagy a lovasról? :D

A ló szép és finom. AZ első lábai kicsit rokkantak, ez lehet azért van mert bakpatás vagy szalag sérülés miatt vagy csak éppen pihenteti. Én személy szerint eltudnék rajta viselni egy martingált vagy egyéb segédeszközt, hogy ne égben legyen a feje.

2013. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

hát már ne is haragudj előző, de egy képről, amin áll a ló, hogy lehet azt megállapítani, hogy martingál kéne rá? brrrr


egyébként meg egy ilyen képről, ráadásul ilyen minőségűről nem sok mindent lehet megállapítani. nekem tetszik, nagy hibáját én a képen nem látom.

2013. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Kedves második, mert látszik a nyakán melyik izmok vannak megerősödve. Lenti izmok megvannak erősödve míg a fentiek pl szíjizom, csuklyásizom, nyakizom és hasi fűrészizom nincsen úgy kidolgozva -> ergó a ló nagyon keveset dolgozik száron ha dolgozik. Ezért írtam a martingált, de írhattam volna segédszárat, kikötőt stb
2013. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sem a martingáltól, sem a segédszártól nem lesz jobb, ami azt illeti... A martingál meggátolja, hogy a ló felfelé kapkodja a fejét, megbízni a kézben, és támaszkodni attól még nem fog, ha meg behúzod a fejét a "helyére", attól még ugyanúgy nem fog támaszkodni, csak még jobban az elejére lesz ejtve, a fara pedig nem lesz aktivizálva ettől még... Csak rá lesz erőltetve egy keret. Remek.

Túl nagy hibája a lónak nincs amúgy, így hirtelen ránézésre, de az biztos, hogy nincs jól képezve, nem a legjobban van lovagolva, ez látszik a nyakán - de ezt egyszerűen azzal kéne/lehet korrigálni, hogy a lovas elkezd lovagolni, és helyes segítségeket adni.

2013. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én vagyok a kedves második és pont arra utaltam volna, amit az előző írt, tehát le se írom még egyszer, hogy a martingál teljesen másra való, segédszárat, kikötőt pakolhatsz egy ilyen nyakú lóra, de attól csodát ne várj, ilyen hozzáállással meg valószínűleg csak rontanál a helyzeten...
2013. szept. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem telivér vagy valami magas félvér lehet.

tehát alkati a nyaka.

sok idomító munka javíthat rajta.

2013. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!