Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisbéri félvér alkalmas...

Kisbéri félvér alkalmas szekerezésre, lovasszán húzásra? Mert azt olvastam róla, hogy inkább hátasló.

Figyelt kérdés
Van egy szekerünk, meg most készül a szán, ló még nincs. :D Kisbérit néztünk ki, csak azt olvasom róla, hogy az inkább hobbi meg fogatosló. De attól még alkalmas lenne ilyenekre? Mármint nem terhelné nagyon? Az öregeket megkérdeztem a családba, de nekik csak ló-ló, és arra jó, amire használják. Úgyhogy kénytelen vagyok itt megkérdezni.
2013. szept. 17. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A magyar fajták közül a legalkalmasabb mindenképp a nóniusz kocsis célokra, és ugyanúgy alkalmas hátasként való munkára is, bár ugrásban nem a legjobb. Ha nem nóniusz, akkor pedig furioso-north star, ez elsősorban olyan fajta, amely hátasként dolgozik, de alkalmas rá, hogy akár ágyú elé fogható is legyen, ha kell...

A kisbéri könnyű hátas volt, hadászati célokra, soha egy percig sem gondolkodtak rajta, hogy kocsi elé kössék, kicsit érzékeny, jellemzően nem is húz szívesen, de ettől még befogható, persze - én nem ebben a fajtában keresgélnék.

2013. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!