Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érezzek rá a lò...

Hogyan érezzek rá a lò ütemére ügetės közben?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat várok.
2013. szept. 30. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy normális válaszokat kapj, normális kérdésre van szükség. Mégis hogy érted ezt? Amikor látod, hogy a lónak a külső lába emelkedik, akkor kell felállni, és annak megfelelően kell leülni. Ha elkezd ügetni, és pár ütemet lent maradsz (mondjuk kettőt) nagyobb esélyed van rá, hogy a megfelelő lábnál állsz fel. Erre gondoltál?
2013. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen,ilyenre. Akkor nem az számít,hogy a ló háta fent vagy lent van,hanem a lábát kell nézni. És ha nem látom a lábát?

És mit jelent az, hogy ütem?

2013. szept. 30. 13:59
 3/10 anonim ***** válasza:
De te a hátát látod, szóval a vállát kell nézni. Ha a külső válla emelkedik, akkor kell felállnod. Az ütem meg... Hát ahogy kényelmesnek érzed! Mert ha jól csinálod, akkor mindig ugyanabban az ütemben fogysz felállni, és leülni, magyarul mindig akkor állsz fel, ha a külső válla emelkedik. Érted?:D (1. válaszoló)
2013. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én úgy tanultam hogy ha 5 ütemet (nem muszáj annyira, lehet kevesebb is), és a ló lábát NEM kell nézni hanem amikor "felpattan" a ló háta, akkor kezdj el mozogni
2013. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy könnyebben megértsd: az ügetés hasonló mozdulatsorból áll, mint az embernél a futás (most a ló hátsó lábait nem vesszük figyelembe). Tehát képzeld el, hogy egy kör mentén kocogsz és amikor a külső lábad a talajon van akkor ülsz a nyeregben, amikor pedig a belső lábad van a talajon, akkor állsz a nyeregben. Az ütem pedig futólépésben: bal-jobb, bal-jobb... Persze a lónak hosszabb lába van, mint az embernek és nyújtani-rövidíteni is tudja a lépéseit, de ez utóbbi az emberre is igaz. Tehát gyakorlatilag mi is képesek vagyunk akkorát lépni futás közben, mint a ló ügetés közben (ezt használják ki a lovasterápia során, ahogy a ló lábainak a mozgása az emberi lépéssel azonos impulzusokat közvetít a lovas csípője felé).
2013. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ütem . Ugye minden jármódnak van egy ütemszáma. Ez annyit takar,hogy ahány patadobbanást hallasz ,annyi ütemű a jármód. Lépésnél 4 ütem van,ügetésnél 2 ,még vágtánál 3 patadobbanás lenne hallható ha mondjuk aszfalton vagy kemény talajon haladna a ló.Ügetésben az átlós lábak mozdulnak egyszerre,tehát mikor a bal hátsó lába előre megy,akkor vele együtt megy a jobb első is. Ha pályán lovagolsz,mindig a külső,első vállát nézed ,ahogy írták,felállsz ha előrelendül a válla,és visszaülsz ha hátra megy. Ez a könnyű ügetés. Nehezebb,mint a tanügetés,mert ugye itt lábat is kell váltani,ha kezet váltasz. Ez annyit takar,hogy bal kézről átjössz jobbra,akkor egy ütemet kihagysz,nem emelkedsz ki és már a leendő külső első vállát figyeled. Azaz ha bal kézen voltál,a jobb vállát figyelted,átjöttél jobb kézre ,akkor már a bal elsőhöz képest emelkedsz és ülsz vissza. Aztán van még ,hogy ütemesen,egyenletesen menjen a ló,tehát tiszta lépései legyenek,ne legyen lépéshiba stb.DE neked inkább a könnyűügetésre kell ráérezni,de ez nem megy gyorsan,idő kell hozzá.
2013. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek és ment a zöld kéz.:)


És igen, előbb a könnyű ügetést kellene elsajátítani.

2013. szept. 30. 20:03
 8/10 anonim ***** válasza:
igazság szerint a tan ügetést kell először megtanulni,és hamár az megy jöhet a könnyűügetés.
2013. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És a tanügetés az az,amikor a lovas ülve marad,igaz?
2013. szept. 30. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:
igen az.
2013. okt. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!