Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van 3 felrántó a nyergen?

Miért van 3 felrántó a nyergen?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok a buta kérdésért, de sehol nem találtam rá magyarázatot és kíváncsi vagyok. Nem láttam még használatban, miért van, mire jó.
2013. okt. 11. 17:54
 1/9 anonim válasza:
ha esetleg elsakad az egyik akkor ne kelljen újat venni :)
2013. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
részben azért, hogy ha az egyik leszakad, akkor lehessen a másikba csatolni, másrészt azért, hogy jobban illeszkedjen a nyereg. máshova csatolod, lehet máshogy fog állni, és lehessen beállítani hogy a lovadnak mi a jó. bocsi, lehet kicsit érthetetlen...
2013. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tökéletesen pontos válasz még nem érkezett, azért írok:

Nem feltétlen az újravétel szempontjából, de ha mondjuk terepen szakad el, át lehessen csatolni másikba, és így is haza tudj érni. :) Szóval főleg hasonló "vészhelyzetekre".

2013. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tartalékba. Olyasmi,mint a kocsin a pótkerék.
2013. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Végre megtudtam, okos volt aki kitalálta! :)

Mentek a zöld kezek!

2013. okt. 11. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem azért van 3 felrántó, hogy legyen tartalék... A nyereg pozicionálása a funkciója: alapesetben ugye a két szélsőbe csatoljuk a hevedert, ezáltal a nyereg "középen" lesz. Bizonyos mar-, illetve hátalakulásnál szükségessé válhat a nyereg kissé előbbre, vagy hátrébb való felhelyezése. Ha kissé előrébb kell rögzíteni a nyerget, akkor a két hátsó felrántószíjat használjuk, ha kissé hátrébb, akkor a két elsőt. Ezen felül valóban szolgálhat "tartalék"-ként is, de nem az elsődleges funkciója!
2013. okt. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tartalék IS,ne okoskodj,ha nem megy!
2013. okt. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

6-os vagyok.

Kedves 7-es! Az miért okoskodás, ha leirom az egzakt magyarázatot. Nem mellesleg ha figyelmesen végigolvastad, akkor az utolsó mondatom pontosan arról szól, hogy tartalék IS. Az előttem hozzászólok viszont CSAK ezt a funkcióját irták le. Pont. Ja, és mielőtt belekötnél okoska, amerikai a billentyűzetem, azért nem használtam hosszú "i" betűt.

2013. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
jó hülye vagy:) A véleményedet meg inkább hagyjuk....
2013. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!