Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a heveder mindkét oldalon...

Ha a heveder mindkét oldalon a felrántó legfelső lyukában van, érdemes rövidebbet venni, vagy így is használhatom?

Figyelt kérdés
úgy hallottam, hogy az a jó, hogy ha kb a felrántó közepénél van mindkét oldalon. használhatom így is, vagy vegyek rövidebbet? ha másikat veszek, 15-20 centivel kell rövidebbet vegyek, hogy mind két oldalon jó helyen legyen?
2013. jún. 6. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen jól hallottad mindkét oldalon közepéig csatoljuk általában a hevedert.

Űgy tudodba legkönnyebben megmérni hogy ráteszed a lòra a nyerget és az egyik oldal közepére odakötözöl egy madzagot azt átvezeted a hasa alatt ahol a heveder is feküdne a másik oldali felrántószìj közepéig és megméred.én gumis hevedert vettem ìgy a kapott hosszból levettem 5 cm-t mert annyit húz rajta a gumi is.

10-15 centit merész lenne igy látásra levenni a mostani méretből.

Nekünk jó lett a mérésem :)

2013. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, "kicsit" eltúloztam a 15 centit :D köszönöm a válaszod :)
2013. jún. 6. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:
bár már leírták a pontos választ, de egy kis háttérinfo: azért "szokás" a középső lyukakba csatolni a hevedert, hogyha hízik/súlyt veszt a lovad, legyen hova csatolgatni. :) ne haragudj, ha nagyon egyértelmű, csak gondoltam, leírom :))
2013. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!