Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyar sportlóról véleméyek...

Magyar sportlóról véleméyek első lónak jó?

Figyelt kérdés

Még nem gondolkozom annyira hogy saját lovam legyen

nagyon szeretnék, de most nincs rá lehetőségem, viszont nagyon remélem hogy a közel jövőben is akár sor kerülhet rá

ennek ellenére, viszont nagyon érdekelne shagya-arab és a magyar sportló a kedvenc lófajtám <3

azt hallottam, hogy a shagya nem ajánlott első lónak, mert pörgősek és sok mozgás igényük van ez mennyire iga (azt tudom hogy egyedtől is függ,de én a fajtára vagyok kíváncsi)



2013. okt. 15. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Általánosságban igaz,hogy az arab pörgős,de abból is van nyugodt. Magyar Sportló is jó,de igazából egy sima félvér is lehet jó,sőt van ,hogy jobb külleme van és jobb teljesítményt nyújt egy félvér,mint egy sportló. Ló választása sok mindentől függ amúgy is,milyen szinten vagy,mit akarsz csinálni stb....
2013. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő, de általánosságban elmondható, hogy az arab fajták nem valóak kezdőnek, és/vagy első lónak, mert pörögnek, sokszor ijedősek (amin megfelelő idomítottsági szint sokat segíthet), nagy a mozgásigényük, és nagyon igénylik a tudatos és magabiztos lovast.

A sportló az változó, mivel nem fajta, hanem használati típus, így ott aztán találni mindent: akármi fedezhet benne, ami jó valamiben, rendszerint ugrásra szelektálják, de mivel nem fajta, és keresztbe-kasba fedeznek, így akkora a genetikai háttér, hogy egyszerűen elkerülhetetlen a nagy szórás. Ha jól körbenézel, találsz köztük neked megfelelőt, tényleg rengeteg félék lehetnek, de szinte bizonyos, hogy ha idomító-, vagy ugrósport a cél, akkor megleled a neked való egyedet, ami egyúttal nyugodt és kiegyensúlyozott. Edzői segítség azért javallott.

2013. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az, hogy első lónak mi való, vagy mi nem az szerintem félre értelmezés, mert lehet valaki marha jó, profi lovas úgy, hogy saját lova még nem volt, ő miért nem vehetne egy pörgős arabot magának, más meg esetleg tök béna, fél, nincs érzése a lovazáshoz egy éve lovagol, vél éve van saját lova, de már a harmadik, mert folyton cserélgeti, akkor harmadik lónak neki ajánlható egy arab?


nem lehet általánosítani, de ha kell, akkor akinek arab nem való, annak sportló sem, ugyanis az ugró lovaknál figyelembe kell venni azt, hogy az a ló ugrik meg 150 cm-t, akinél valami nincs rendben... egy ugró ló kitartó, pörgős, fordulékony, merész, bátor, tehát nem egy bamba cukimuki csillámpóni.


sportlovak között is vannak azonban cukimukik, de ha nem versenyzésre kell a ló csak azért, mert ott van egy korona a hátán nem érdemes venni, kicsit olyan, mint sportkocsit venni városi használatra, ahol amúgy sem mész többel 50-nél.


de amúgy mi is volt a kérdés? :)

2013. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsánat, az előbb senkit nem akartam megbántani azzal, hogy ami 150-et átugorja, annál valami nincs rendben, csak ugye gondoljunk bele, hogy milyen elszántság, bátorság kell ahhoz, hogy átugorja a valószerűtlenül nagy akadályt, ne pedig kikerülje... kicsit olyan, mint a foxi, ami nekimegy a vaddisznónak. :)
2013. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A ló természetéből fakadóan ugorja az akadályt, ha menekül, mert kergetik, akkor biza megugorja, akármit raksz elé (ha nem fér át alatta), lehet olyan helyzet, hogy nincs esélye kerülni mert az egész ménes menekül, mindkét oldalon lovak... Az pedig csak idomításbeli kérdés, hogy lovas alatt megugorja-e az akadályt, akkor is, ha az nagy, avagy kicsi, lovas nélkül egy átlag nagyló gond nélkül viszi a 150-et megfelelő képzettséggel, edzéssel a háta mögött végképp.

Az kétségtelen, hogy egy sportló is megfelelő hozzáállást igényel, de amúgy nem mind ugrik... Vannak ott profi díjlovak is, egyik se egy idegbeteg, elrohanós hátas épp.

2013. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A magyar sportló at egy fajta

és a lovardában van egy magyar sportló kanca (meg egy kiscsikó) és nagyaon szeretem <3

Lucy-nek hívják :)

és köszönöm az eddigi válaszokat a kérdés az az mi a véleményetek általánosságban a magyar sportlóról első lónak

egyébként ha lenne szerintem ugratnék is vele

...és a ló nem csak akkor ugrik át egy akadályt ami 150 cm ha valami nincs rendben nála, mert én úgy tudom, hogy szeretni és akarnia kell átugrani

ez most kb olyan mint az ember meg az atlétika, vagy nem?

2013. okt. 19. 08:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Természetesen van egy ilyen fajta, hogy "magyar sportló". Az, hogy a Wikipédián nem találtad meg, nem jelent semmit. Mezőhegyesen tenyésztették (igazából csak nemesítették) ki őket nagyjából a hetvenes években, kimondottan military és díjugrató célra. Ha jól emlékszem három német mént vetett be a mezőhegyesi ménesgazdaság a fajta feljavítása céljára. Érdekessége, hogy ma már nincs állami szabályozottsága a fajtának, (állami génbank, mint mondjuk a szilvásváradi Lipicai ménes) hanem az egyes tenyésztők kezébe fektették központilag a fajta sorsát. Első lónak... háááát. Ha van benned sok kitartás, akarás, fegyelem, s nem 12 éves vagy, 25 kilóval, akkor egy jó vérmérsékletű lóval sikerülhet. Ne feledd, ezek leginkább military lovak! Elsőnek inkább lipicait (elég ha félvér) vagy nóniuszt ajánlanék, bár nem tudom a "paramétereidet". Félre ne értsd, jó ló a magyar sportló, de nemigen tolerálja a hibákat. Jó lovazást!

U.i. - Az arabot felejtsd el. Majd húsz év lovazás után.

2013. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A magyar sportló nem fajta. Használati típus, de a kettő nem ugyanaz. Fajtának tekinthető minden olyan, amelynek jól körülírható értékmérő tulajdonságai vannak, melyek révén elkülönül a többi fajtától, és ezt stabilan képes örökíteni is, illetve rendelkezik elég egyeddel, hogy beltenyészet nélkül fenntartható legyen. Sportlónál ilyen nincs, ezek nem különülnek el egymástól - ha behozol egy oldenburgit, és itt fedez be egy hannoverit, a csikó akkor is lehet magyar sportló, mert itt születik... Ugyanez mondjuk elképzelhetetlen angol telivérnél, ha odaviszek egy ügetőt és egy magasfélvért, az utód akkor se lesz telivér, ha fejen állok mellé.


A sportló amúgy simán elmegy hobbilóként, kisebb szintű versenyeken is, nem csak élsportban, az tény, hogy nem egyszerűek a legtöbb esetben, de a legbárányabb lelkű ló is rá tud nőni a gazdi fejére, ha az nem ép időben, stb-stb.

2013. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

12 éves vagyok de közelében sem 25 kiló

még sajnos nem lehet lovam, talán később :(

2013. okt. 23. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!