Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első díjlovagló versenyem....

Első díjlovagló versenyem. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Novemberben megyek az első díjlovagló versenyemre,iskolalóval.

Mivel ez az első, ezért nem vagyok tapasztalt a felszerelésekbe...

Lovas öltözéke??? Fehér gatya,zakó,ing,hajdísz...

A csizma az milyen? nekem van egy lovagló cipőm, és ahhoz lábszárvédő.. gondolom az nemjó. akkor hosszúszárú csizma?

A kobakkal se vagyok tisztában.. fekete bársonykobakom van. Az jó,vagy vegyünk másikat? És ha vegyünk,akkor milyet? /ne drágát! :s/


Lónak elég ha veszek egy fehér nyeregalit, sörénygumit, csillogós szőr sprayt? fülvédő nem olyan fontos?

Kérlek segítseteek! :CCC



2013. okt. 15. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Szia :)

A lovas öltözéke fehér nadrág, fehér ing, fekete zakó, fekete vagy fehér kesztyű, mivel gondolom nem egyből a legmagasabb kategóriában indulsz, a hajdísz nem kötelező, elég, ha szépen befonod a hajad. A lovaglócipő és lábszárvédő teljesen jó, ha egyszínű, és szépen leápolod, nem koszos. A fekete bársonykobak tökéletes lesz.

A lónak fehér nyeregalátét, de a feketét is elfogadják. A sörényét jó, ha bebogyózod, de a csillogó spray egyáltalán nem kötelező, főleg nem egy (gondolom oda mész) házi verseny kis kategóriájában. Ráérsz majd az országos bajnokságon csilli-villizni, de természetesen ha neked tetszik, be lehet vele fújni a lovat. Fülvédő fekete vagy fehér, de nem muszáj, és vigyázz, mert van olyan hivatalos verseny amin nem is engedélyezik.

Ezen kívül, amennyiben pálcát is használsz, az nem lehet 120 cm-nél hosszabb.

Remélem tudtam segíteni :)

2013. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél vele,ment a zöld jel! :))
2013. okt. 15. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Díjlovas versenyre kötelező a fehér kesztyű, fekete nem jó. Amúgy fehér nadrág, fehér ing, fekete zakó, fekete cipő és fekete lábszárvédő rendben lesz, a kobak is maradhat ilyen, kiváltható esetleg cilinderrel, de csak 18 év feletti esetén.

A ló lábára semmi nem kerülhet (pataharang, fásli, ínvédő, bokavédő, és társaik), mert súlyos pontlevonásokkal jár. Segédszárak idomítóversenyen nem elegánsak (gumikarikás, martingál, társaik).

Fehér nyeregalátét jó, ha van rajta, fülvédő nem muszáj, ha mégis, akkor egyszínű legyen a nyeregalátéttel. Alacsonyabb szinteken amúgy elvben lehet más színű is az alátét... A nyereg általában fekete, de lehet barna is, ami fontos, hogy elegánsabb egy idomító nyereg, mint egy ugró. Másik - ha a verseny előtt átkennéd ápolóval, akkor színtelennel tedd...

2013. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!