Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti vennétek haflingi CSŐDÖRT?...

Ti vennétek haflingi CSŐDÖRT? Mert láttam szépeket de a szüleim mindenhogy heréltetnék, és azt halllottam h belehalhat. Meg ilyenek ti vennétek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 07:31
 1/10 anonim válasza:
10%

Én mindenképp élőt vennék!


Halott csődörnek nincs sok értelme, bár az igaz, hogy nem dob le a hátáról.

2013. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha lovara szakosodott állatorvos csinálja,kicsi az esélye,hogy belehal..sőt.Attól is függ,hogy mennyire tudsz lovagolni,mennyire tudnál bánni egy csődörrel.Vannak nyugodt csődörök,de van amelyik egy idegbeteg.Ismerek 3 éves méncsikót,11 éves lány lovagolja,kezes mint a bárány..:) De a haflingi alapból egy nyugodtabb fajta.És bár nem a kérdésedhez kapcsolódik,gondold át jól,hogy biztos hafit szeretnél e.Mert lehet,hogy ki fogod nőni,vagy valami komolyabbat szeretnél csinálni,pl. ugratni,és erre a hafi nem ideális.És ha lovardában fogod tartani,akkor azért kérdezz rá,hogy vállalnak e mént,mert sok lovardában nincs lehetőség egy mén tartására,ugye neki külön karám kell,stb.Ha viszont otthon,és egyedül,akkor lehet érdemesebb lenne kiheréltetni.De a legjobb lenne,ha mikor mentek lovat nézni,egy tapasztalt lovas ember is menjen veletek,esetleg egy állatorvos is!Sok sikert! :)
2013. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,az "Lovakra szakosodott" akart lenni.:)
2013. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Kétszer volt alkalmam haflingivel dolgozni. (Ménnel ofcourse.) Nos, akár herélt, akár nem, sajnos hajlamosak a fogazatukkal nyomatékosítani amit akarnak. Elég makacsul. Sajnos elég harapós fajtát néztél ki magadnak. Én a helyedben újragondolnám... Tapasztalt lovasnak sem ajánlottam. Természetesen nem a lovastudásodat kritizálom, de elég fiatalka lehetsz, ha a szüleid döntenek. Nóniuszt venni. Az okos, kezes, nem kell herélni, mert általában jól szocializálhatóak. A legjobb mindenes ló.
2013. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Még valamit - Ha mindenáron hidegvérűt akarsz, akkor leginkább a muraközit ajánlanám. Hihetetlenül higgadt, okos, barátságos lovak. (Bár nem kertitörpék ez igaz) És létezik belőle sárga! :)
2013. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sok hagflingit ismerek,és mindegyik jóindulatú,nyugodt fajta.Néha valamelyik kicsit makacs,de hát melyik ló nem..

Én a hejedben nóniuszt sem vennék,azok fogat illetve kocsi lovak..bár régen a nóniuszok közt is akadt egy két szép,de mostanság csak ilyen aránytalan kosfejű *** látni.Én nem szeretem őket,butá mint a föld.(tapasztalat)

Én inkább félvéreket,sportlovakat,vagy kisbérit néznék.:)

2013. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A muraközi nem kihalt faj? Úgy tudom, valamikor a nyolcvanas években felszámolták a ménesét...
2013. okt. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó ló a haflingi, de mént én nem ajánlanék, ha meg "csak" csődör (nincs ménvizsgája, csak úgy maradt...), akkor azt heréljétek ki, mert a lóval szemben igazságtalan amúgy a dolog: ha csak csődör, akkor soha nem fog fedezni (ha mégis, azzal a fajta ellen dolgozol!), ellenben soha nem mehet más lovak közé, nem barátkozhat, nem szagolhat össze velük, nem játszhat, egész életében el lesz különítve a többiektől... Egy herélés rutinbeavatkozásnak számít amúgy, ha hozzáértő orvos végzi, a kockázat minimális, de a hormonok ürülése idő, azzal számolj, illetve, hogy lovagolni nem lehet egyből a lovat a herélést követően, de mozgatni minden nap kell, hogy rendben gyógyuljon a sebe. Egy herélt rendszerint sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb, én heréltben vagy kancában gondolkoznék csak, ha első ló, fiatalabb lovasnak.
2013. okt. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a haflingi jó választás lenne,de nem ménnek...És nóniusz mént se vegyél,ahol lovagolok,megharapta a gazdáját(kiheréltették már),előtte meg az előző gazdája karját tépte le (a lovardában ezt nem tudták,de túl is adtak rajta)
2013. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyedet kell nézni, egy nóniusz csődör/mén se feltétlenül kezelhetetlen, agresszív vadállat, de ettől még nagy eséllyel nem is kezdőknek való.
2013. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!