Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám felvenni lovam...

Hogyan tudnám felvenni lovam hátsó lábát?

Figyelt kérdés
Mikor a hátsó lábakhoz érek egyszerűen nem akarja feladni. És rugdos is közben. Mármint nem bakol, csak dobálja a lábát, de ez pont elég arra hogy sérülést okozzon. Szerintetek mit tudnék csinálni hogy ne szenvedjek sérülést? Van esetleg valami módszer erre?
2013. okt. 23. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a lovad? Hozzá van egyáltalán szoktatva a lábfelvételhez?

Én is ezzel a problémával küszködök a sajátommal. Bár az enyém nem dobálja magát, csak arrébb lépked. Én erre azt csináltam hogy addig fogom a lábát ameddig nem hagyja abba a lépkedést. (Ő rángatja a lábait ha felveszem)

Ha simogatnád a lábát akkor is rugdosna? Szerintem először bizalmat kéne építeni köztetek, sajnos nem tudom az előzményeket.

2013. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Körübelül 13-15 éves kora körül van. Azt nem tudom én sem hogy a hátsó lábát mennyire kérték fel neki, de az első kettőt szó nélkül adja, tartja patkolásnál nagyon könnyű vele dolgozni. Ha simogatom semmi baja nincs, csak ha egy idő után próbálom emelgetni a lábát akkor kezdi el.
2013. okt. 23. 11:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
próbáld ki azt, hogy először egy kötéllel emeled fel. a csüdjéhez tegyél egy vezetőszárat, emeld meg vele a lábát. valószínű hogy így is rugdosni fog, de így nem okoz sérülést. addig tartsd a lábát amíg nem tartja rendesen. ha szépen fent tartja, azonnal tedd le a lábát és dicsérd meg. aztán megint vedd fel neki kötéllel. ezt addig játszd el vele amíg egyáltalán nem rugdos. utána már felveheted kézzel is. minden a türelem kérdése. és még azt is javaslom, hogy építs bizalmat a lóval. nekem ez bejött. :) sok sikert:)
2013. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A köteles trükk jónak is tűnik. Annyival kiegészíteném a második válaszolót hogy előbb próbáld meg az első lábán mivel azt engedi, hogy érezze nem akarsz rosszat, és természetesen sok dicséret ha jól csinálja. Az első lábánál úgy csináld hogy pl. bal oldalon kösd a lábára a kötelet, és a marján átrakva a jobb oldalon húzod a kötelet.De nagy türelemjáték lesz.

Különben én is ezzel fogok kísérletezni, az én paccom nehezebb eset olyan téren hogy az emberre nehezkedik, szétráz a lábával, majd leránt magával együtt a földre.

én majd kérek egy visszajelzést sikerült-e elérned valamit!:)

2013. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, igen azt elfelejtettem, hogy először jobb az első lábával próbálkozni. :) én a kötelet nem kötném a lábára, egyszerűen csak áthúznám, hogy minél hamarabb le lehessen róla venni. és ne felfele emeld a lábát vele, hanem előre. ha előre engedi, akkor ha fel akarod venni, először előrébb húzd a lábát mint mikor kötéllel veszed fel, majd csak utána úgy, hogy tudd pucolni a patáját. menni fog az, csak tényleg nagy türelem játék. majd jelezz vissza, hogy sikerült e :)
2013. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mindenképpen írok ha sikerül :)
2013. okt. 23. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi egy sokkal egyszerűbb megoldást választottunk. Kirúgott a ló, de szándékosan, erre a lábfejünk felső részével hasba "rúgtuk". Inkább csattant, mint erős volt. Ezt megcsináltuk négyszer. Addig a kovács sem tudta felvenni, onnantól a hat éves húgom is egyedül felveszi neki, sőt, magától adja. Ezért és az ágaskodáson kívül soha nem kapott a ló semmiért. Úgyhogy kb volt 5 agresszív megmozdulásunk felé.

A másik lovunk meg a másik véglet, ő a nyugodt hangokra reagál jól. Ő is rúgott, őt simogatni kellett, beszélni hozzá, és már ő is nagyon szépen, szó nélkül adja.

Szóval melyik lónál mi jön be.

2013. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezzel nekem is meggyűlt a bajom pár napja, bár nekem valószínűleg az is közre játszott, hogy nincs egy hete, hogy nálam van, még nem szokott meg.

Eleinte nehezen adta, a hátsókkal kapált, ezért felrúgtam. Nem volt hatásos, egyre rosszabb lett, a végére már az elsőket se adta, hanem lefeszítette, egyáltalán nem engedte felvenni őket, a boxban elmászkált, stb.

Én úgy oldottam meg, hogy rövidre kikötöttem, valahogy nagy nehezen felvettem a bal elejét, ezért kapott egy kis darab répát, meg sok-sok dicséretet. Aztán felvettem a bal hátsót, megint répa és dicséret. Majd ugyan ezt a jobb lábakkal is. Ezt párszor megcsináltam, aztán csak akkor kapott répát, ha 2 lábát feladta egymás után. Aztán már csak akkor, ha mind a négy lábát feladta. Aztán a végén már nem kapott répát egyáltalán, csak sok nyakveregetést meg dicsérő szavakat.

Aztán feloldottam a kikötést, és megint kezdtük az elejéről. Tegnap előtt kezdtem a szoktatást, mára teljesen jól odaadja mind a négyet répa nélkül :)

2013. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!