Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatvédőkkel hogyan tudnám...

Állatvédőkkel hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Bejelentést szeretnék tenni, itt az utcánkban egy kutyáról akinek most voltak kölykei (láttam kiírva hogy kiskutyák ingyen, ajándékba elvihetők) és borzalmas állapotban van, annyira sovány hogy az már őrület, az emlői a földig érnek, odamanetem a kapuhoz de ugatnak mint a veszedelem. Fel akarom őket jelenteni, vagy legalább is bejelenteni hogy nézzék ezt meg az állatvédők, de nem tudom hogy csináljam. Mi legyen?
2010. szept. 13. 10:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédőknek sajnos nincs kompetenciájuk ilyesmire.

Én azt javaslom, hogy a kerületi állatorvossal beszélj, nézze ő meg és ő talán jobban tudja, hogy hova kell fordulni ilyen esetben. Esetleg írásos véleményt is adhatna neked.

Mindenképpen írásban tegyél feljelentést, de rendszerint önkormányzathoz tartozik az állatkínzás.

Sokan le akarnak majd rázni, mert még nem kitaposott út az ilyen, de ne hagy magad!

2010. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
A polgármesteri hivatalban a jegyzőnél kell bejelentened és ők intézkedni fognak!
2010. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
jegyzőhöz kell fordulni...de ha a helyi állatvédő egyesülethez fordulsz, akkor megteszik a bejelentést ők
2010. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Remélem jó sora lesz a kutyusnak, én olyasmire gondoltam mint az animal planeten z állatmentők :) Hogy ha kapnak bejelentést akkor kimennek oda, de ezek szerint ilyen még nem működik Magyarországon...:S
2010. szept. 13. 10:37
 5/37 anonim ***** válasza:
ne álmodozz, ez nem Amerika, jegyző van és egy nyeszlett állatvédelmi törvényünk
2010. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
van telefonszámuk(neten nézz utána), amit egyszer régen próbáltam hívni, mert vki ütötte-verte a kutyáját az utcán, de nem vette fel senki.Talán több szerencséd lesz.Sajnos ez tényleg nem Amerika.
2010. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
talán mert kölykei vannak azért olyan nagyok a mellei,mit csináljanak vigyék mellplasztikára?De elmondom h ha MEGMENTIK szegény kutyákat menhelybe rakják őket és ha nem kell senkinek pár hét múlva elaltatják őket és dögkútba vagy elégetik őket vagy esetleg kutya kaja lesz belőlük.És ez nem Amerika hogy kijönnek és megvédik az állatokat.
2010. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Sajnos az sem egyértelmű, hogy hol ki az illetékes.

Ezért mondom, mindenképpen írásban tegyél feljelentést.


Az állatvédők nem fognak mozdulni, nincs rá kompetenciájuk és éppen elég nekik a saját mentett állataik ellátása.

Legtöbbjük munka mellett teszi, nincs idejük sokkal többre.

2010. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Tenni kéne valamit már ebbe a büdös országba hogy az állatok állandóan háttérbe vannak szorulva! Idén mág több mint 10 állatot mentettem és egyben koboztam el mindenféle papír nélkül de hozzájuk nem csöngethetek be, hogy adják oda a kutyát! Tehetetlen vagyok! :(
2010. szept. 13. 11:21
 10/37 anonim ***** válasza:
Jogi úton nagyon nehéz érvényt szerezni, de szerintem ne add fel.
2010. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!