Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha a egy ló...

Mit tegyek, ha a egy ló elkezd bakolni ha adok neki sarokkal?

Figyelt kérdés

Régóta lovagolok egy fiatal kancát amivel soha nem volt semmi probléma de "kölcsön kérték" és szerencsétlent folyamatosan sarkantyúzták/hajtották így most nem tudok rajta lovagolni.

Lépésben ügetésben szóra megy, de ahogy egy picit is megnyomom sarokkal, hogy elindítsam vágtába megáll és bakol.


2013. okt. 24. 19:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdéshez annyit tudnék esetleg még javasolni, ha netán a "mezei hiszti" kikúrálása mégsem sikerül szigorral a ló hátán (határozott, de nem durva! fellépés ugye a segítségekkel, pálcával), hogy próbálj meg vele egy kicsit futószáron dolgozni. Lehet, hogy alapjaiban rendült meg a bizalma az emberekben a rossz bánásmód miatt, mert esetleg érzékenyebb a jószág - egyede válogatja -, és ezért neked is elölről kell kezdened vele a barátkozást. Mert ugye, amit egy év alatt felépítesz, azt előfordulhat, hogy egy nap alatt földig lerombolják. Nem csak lóban.


A szüreti felvonuláshoz csak annyit, hogy én magam is vettem már részt rajta, és bár láttam negatív példát, aki patkót szikráztató vágtás produkciókkal mulattatta a szenzációéhes közönséget, azért, nem kell mindenkit leírni, aki ilyenkor lóháton mutatkozik az aszfalton. A társaim és jómagam például, csak a falu melletti tanya lankás síkján "éltük ki" magunkat, egy-egy röpke versenyvágtában a puha földúton, amiben azt hiszem, nincsen semmi rossz, hisz szimpla terepen is megeshet. Ha esetleg szól mögötte némi távoli népzene, lobog a szoknyánk/betyár-, ill. csikósruhánk, és a jókedv mellé a lovunkra is figyelünk, az szerintem nem okoz rossz élményt a lovunknak. És a fentebb soroltak fényében, talán bocsánatos bűn, ha az évi szüret eredményét max 1-2 pohár bor keretében, megkóstoljuk az ízes bográcsos ebéd mellett. Attól még nem lesz részeg az ember. - Csak, hogy egy kis pozitívumot is halljatok a szüretiről, mert, igenis szép hagyomány, lóval az igazi, és igen sajnálatos, hogy több a rossz példa, mint a jó.

2013. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!