Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínvédő szükséges?

Ínvédő szükséges?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hete kezdtem nagyobbakat (100-120 cm-t) ugratni a lovammal. Egy edzés alatt maximum 3x-4x ugratjuk meg az ilyen magasságú akadályt.Szerintetek érdemes lenne egy ínvédő szettet beszereznem? Hogy van ez pontosan első és hátsó, vagy csak első lábakra kell?

(A Lovam 10 éves)

Köszönöm a válaszokat :)



2013. okt. 26. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem vegyél neki. a kisebb ugrásokhoz is jó, ha van rajta, megelőzi a bajt. a legfontosabb az első ínvédő, a hátsóra bokavédőt szoktak tenni de ez nem feltétlenül szükséges, csak ha összeüti a bokáját.
2013. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ínvédő-bokavédő kell, mert mechanikus védelmet biztosít, sokan még terepre is felteszik. Ugráshoz jó a bokavédő is, tud az a ló a hátuljával is verni, ráadásul ugrás felett könnyen összeütheti a hátulját, ha nem megfelelően jön ki véletlenül az ugrás... Létezik hátulsó ínvédő is, szerintem a bokavédő elég lesz.
2013. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Szerintem hamarosan mindenképp szerzek neki.
2013. okt. 26. 21:01
 4/6 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Én még sima edzésekhez is ajánlanám,nem csak ugrómunkához.

Én a megszállottja vagyok,és a bokavédőt is csaj ajánlani tudnám :-)

2013. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! nem offolni akarok csak érdekelne a téma. Teszem hozzá nem vagyok szakavatott a lovas versenysportban. Akik ínvédőt használnak mi a véleményük az alábbi cikkről ezen belül is a 7. bekezdéstől leírtakról?

[link]

Még egyszer bocsánat!

2013. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csaka 7. bekezdést olvastam el, így csak arra reagálok. Most menjünk vissza a "régi jó időkre"? Amikor az emberek átlagéletkora vagy 20-30 évvel kevesebb volt, a lovakéból is levonhattunk jó egy tízest legalább, a használati értékükből minimum? Érzed a különbséget, ugye?

Az tény, hogy az istállóban álláshoz felesleges a fásli, mert átveszi az inak terheltségét, és még a munkához is csak indokolt esetben kell, különben a ló egy idő után szó szerint megmozdulni sem fog tudni fásli nélkül. Azonban azt is látni kell, hogy régen nem ugrattak a lóval nagy rendszerességgel, egy edzésen belül is többször meg a lóval 160 centis ugrásokat! Ahhoz a ló lábára ügyelni kell, és megadni neki a mechanikai védelmet, a megfelelő bemelegítést, és így tovább. Nem véletlen, hogy még a galopp ló sem fut bemelegítés nélkül, pedig azt nem hosszútávra tervezik, pár év alatt kifutja magát, aztán kit izgat a ló további élete? Ehhez hasonlítanám az ínvédő kérdést is.

Megfelelő lovassal amúgy a ló mozgása nagyrészt javítható, tehát például nem egy lovat ismerek, amelyik bokázott, megfelelő mozgatással ez javult, sőt, eltűnt a többségnél... Igaz, ez lehet genetikai is (ezért se kéne szaktudás nélkül egymásra pakolni a lovakat), és így tovább.

Ha pedig az élsportokra tekintünk, akkor azért nem mindegy, hogy milyen állapotban van a ló, de nem csak a lovassportokban van ez így, ha megnézel egy élsportoló embert, ő is ügyelni fog a fizikai épségére, amennyire csak teheti, sőt. De ez nem azt jelenti, hogy ezzel "csal", hogy a ló túlmúlja önmagát, és túl sok neki a követelmény. Itt azt kell látni, hogy egy futó vagy egy ugróbajnok nem visz a hátán plusz egy főt, hogy ezt a szintet csinálja, sőt, ő maga sem 500 kg...

2013. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!