Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Árthat neki ennyi szőrén...

Árthat neki ennyi szőrén lovaglás?

Figyelt kérdés
Mindig nyeregben szoktam lovagolni, de kb kéthetente egyszer szoktam vele földről játszani (Parelli-féle dolgokat) és általában utána felülök rá szőrén, nyakmadzaggal sétálni. Néha ügetünk is pár lépést, de negyedóránál sose vagyok többet a hátán mert nagyon kényelmetlen, meg én se tudok jól szőrén lovagolni. Van, hogy rendesen lovagolom nyakmadzaggal ügetésben, vágtában is, de ahhoz mindig felnyergelem. Ennyi szőrénlovaglás árthat a hátának, vagy ez még nem vészes? Szoktam látni a természetes lókiképzőket, akik sose nyergelik fel a lovukat, de azt is hallottam sokaktól, hogy nagyon káros a ló hátának, mert nem oszlik el a súly. 60 kg vagyok, a ló meg egy nagyobb kisbéri, úgyhogy nem vagyok neki olyan nehéz.
2013. okt. 28. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
2 hetente 15 perc nem fog ártani a lónak. hetente sem.. :)
2013. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta ***** válasza:
Ilyen mértékben ideális a szőrén lovaglás, nem árt a lónak. Körülbelül annyira kényelmetlen neki is, mint neked, a nyeregben való lovaglással összehasonlítva.
2013. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Nyugodtan lovagolhatod szőrén bármennyit. Én napi szinten lovagolok szőrén terepen egy pónin. :)

Nagyon imádom.

Semmi baja sem lesz.

2014. ápr. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!