Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha pl. bértartásnál eltekintün...

Ha pl. bértartásnál eltekintünk attól az összegtől, amit a lovardának kéne fizetni, mennyi lenne egy havi költség?

Figyelt kérdés

Itt gondolok az oltásokra, patkolásra, körmölésre, stb.

Van egy másik kérdésem is: Patkolni is 6-8 hetente kell, mint körmölni? És ha nincs patkója egy lónak, annak milyen "következményei" lesznek? A válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. okt. 31. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

én úgy számolom, hogy havi átlag 10-15.000 ft-ot költök a lóra/lovaglásra a bértartáson kívül.

Az oltás nem nagy tétel, a patkolás annál inkább, nálunk 8500 ft és az én lovamnak bizony 6 hetente kell (kivéve télen, akkor kibír 8 hetet is, mert lassabban nő a patája).


Az, hogy patkolnak-e egy lovat 2 dologtól függ, a pata minőségétől és a használattól.

Van olyan ló, amit a karámban álldogáláshoz is patkolni kell, mert annyira rossz minőségű a patája (az enyém is ilyen sajnos, bár én használom is, de ha állna, akkor is kéne rá patkó). Van, amelyiknek amúgy jó minőségű, de sokat megy betonon, ugrik, vagy köves környéken sokat jár terepre. Akkor azt is patkolni kell. Amelyik meg hobbi ló, nem köves a talaj, heti 1-2 terep és 1-2 pályán való lovaglásra van csak használva, annak ha nem rossz a patája, akkor vígan elvan mezítláb, ami bizony igen költségkímélő (az a hozzám járó kovácsnál 4500)


A patkolás és oltások mellett ami még költség, azok az esetleges gyógyszerek, vitaminok, kiegészítők, amik igen drágák, de néha szükség lehet rá (pl. pont pata probléma miatt biotinra, kerabolra szükség lehet néha, ez sem olcsó mulatság), fertőtlenítők, kenőcsök, meg ugye a felszerelés, tulajdonképpen kicsit olyan lovat tartani, mint ház tulajdonosnak lenni, mindig van mit felújítani, lónál is mindig van mit venni.


és ami még szerintem havi szinten komolyabb költség az a finomság, persze ezt nem mindenki vesz, de én répára és almára (meg dinnyére, céklára, sütőtökre) egy kisebb vagyont elköltöttem már.


na meg ugye a benzin költség, amit sokan nem kalkulálnak bele, persze ez akkor jelentősebb, ha a ló 20-30 km-re van.

2013. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lovam (500 kg, 10 éves) kajája egy hónapra kb. 20.000 forint körül jön ki. Ebben napi 20 kg széna, 2 kg zab, répa/alma, kevés lucerna és szalma van benne. Ez a havi állandó.

Ezentúl, évente egyszer féreghajtózok és vakcinázok, ez 14.000 forinba került legutóbb.

Két havonta kell patkolni, ugyanúgy, mint a körmölés, bár nekem van, hogy három hónapot is kibír. Én az első két lábára használok patkót, ez így 9000 forintba kerül.


Egy lónak azért kell patkó, mert vagy versenyzik, vagy olyan a talaj. Nálunk igazi ragadós fekete föld van, ami csúszik, ide kell a patkó legalább előre, hogy tudjon "kapaszkodni" az első két lábával. Ha homokon lovagolsz, szerintem oda nem szükséges a patkó, ha hobbizol. Ha patkoltatsz, melegen patkoltass és vídiát illetve sarkot is tegyél bele, mert a sima patkó jobban csúszik, mint a pata.

B.

2013. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!