Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tart tőlem a lovam?...

Miért tart tőlem a lovam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nagyon félénk, és inkább elhúzódik, meg "rezgeti" a bőrét, ha simogatom. Ha megfogom, és Parellizünk kicsit, akkor feloldódik, és engedi, hogy bárhol hozzáérjek, meg sokszor követ kötél nélkül is, de ha odamegyek a lovakhoz a legelőre, az összes többi ló odajön hozzám, böködnek, szaglásszák a zsebem, kezem, nekem tolják a farukat, hogy vakargassam őket, vagy a fejüket, hogy a homlokukat simogassam. A sajátom is fel fog oldódni, vagy természetétől fogva ilyen? Megijed, ha hirtelen felé nyúlok, de lovagláskor is fél a pálcától, vagy futószárazáskor az ostortól. A többi lóval szemben se domináns, de még a többi nyúllelkű ló is nyihog, ha meglát, és épp csak fel nem lök, úgy örül nekem, pedig rajtuk is szoktam lovagolni, és általában nem én adok nekik enni. (A többi lovat másfél éve ismerem, a sajátom csak 6 hete az enyém)
2013. okt. 31. 22:00
 1/2 Valletta ***** válasza:
Amíg munka közben nem érzi jól magát veled, addig nemigen várható el, hogy magától odamenjen. Az érintéshez, pálcához, ostorhoz hozzá kell szoktatni, ha Parelliztek és jól csinálod, az is jó hatással lesz rá, illetve minden kézen végzett munka nagyon hasznos. A pálcával, ostorral is simogasd, dörzsölgesd, hogy tanulja meg, az csak egy jelzés, nem büntetés. Minél többet használod, vagy legalábbis magadnál tartod, annál jobban meg fogja szokni. Mindemellett az is lehet, hogy nem egy bújós típus és soha nem is lesz az.
2013. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
majd beleszokik a csapatba és akkor szerintem sokkal nyitottabb lesz viszont hogy parellizel vele az nagyon jó
2013. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!