Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaok! Szabad ilyet csinálni?

Lovaok! Szabad ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Nem sérül meg a ló, hogy a betonon futtatják? Kocsik nem ijesztik meg a lovat?


https://www.youtube.com/watch?v=Zp5tgiZC9LA



2013. nov. 3. 11:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
14%

Szia!

Vannak lovak,akik nem ijednek meg az autóktól.De a legtöbb fél tőlük,szóval nem a legjobb az úton lovagolni velük.Egyébként ha vigyáznak,és egyenes háttal ülnek a lovon,és nem botlik meg az állat semmiben,akkor nem sérülhet meg.Én már lovagoltam,de az útra nem mentem még ki!

2013. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem jó a betonon lovagolni, ha nincs megpatkolva a ló, mert nagyon kopik rajta a körme. Viszont mind 2 esetben (patkóval és anélkül) könnyen elcsúszhat a ló, ezért nem szoktunk a betonon vágtázgatni..az ügetés esetleg belefér. Az autókhoz a mi lovaink hozzá vannak szokva, de van, amelyik hisztizik tolük. Egyébként, ha jó fej az autós akkor le lassít mikor elhalad melletted s nem dudál rád..

Ha nem muszáj nem megyünk ki a betonra, inkább a föld úton megyünk :)

2013. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A beton szétveri a lábát, mert nagyon kemény anyag, szóval semmiképpen nem javasolt vágtázni rajta. A kreszt elvileg -ha nem volt tiltó tábla- akkor nem sérti.

Kocsik? Vágod, hogy léteznek pl rendőrlovak, akiket az se rémít ha a tömegben, zajban agresszívan lépnek fel ellenük? A lovat sokmindenre ki lehet képezni.

2013. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Valletta ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy hogyan ül a lovas, van-e patkolva a ló vagy sem, aszfalton vágtázni (de még ügetni is) tilos az óriási sérülésveszély miatt.
2013. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok lo nem fel a kocsiktol,viszont aszfalton az ugetes a leggyorsabb jarmod,ami meg elmegy,de nem egeszseges az sem! Vagtaban meg meg patkoval is tonkreteszi a lo labat az aszfalt,mert nagyon kemeny!
2013. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ja,es serulesveszely
2013. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 x) ***** válasza:
72%
Sajnos van, ahol nincs lehetőség földúton lovagolni, vagy egy darabon kénytelenek aszfalton menni. Én is csak így tudok kijutni a városból (ahol a lovamat eredetileg tartom) a lovardába, ahol dolgozom/lovagolok. De még életemben nem vágtáztam betonon, nem is értem. Ügetni is inkább az út szélén szoktam, mert nálunk vagy egy apró földes/füves sáv az út mellett, ami puhább. A lovam hozzá van szokva az autókhoz, de mégis inkább hajnalban megyek ki vele, mert akkor szinte nincs forgalom. Inkább nem kockáztatok, mert sajnos van pár bunkó ember aki rádudál a lóra vagy direkt ránk húzza a kormányt. És ilyenből könnyen lehet baleset.
2013. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem tesz jót neki.. de nem cukorból van..a kocsikhoz meg hozzá lehet szoktatni.
2013. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lovam csikó létére egyáltalán nem törődik az autókkal, traktorokkal. Volt hogy közvetlen a háta mögött dudáltak és semmi. De vágtázni mondhatni tilos betonon. Szétveri a lábait és nem csak a patáját de az ízületeket és inakat is. Nekem szerencsére csak egy kicsit kell aszfalton menni de ott egyáltalán nem járnak autók. Ha sietek van hogy ügetek rajta egy kicsit de legtöbbször inkább lépésben megyek.
2013. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Vannak nyugodt, jól idomított lovak, akiket nem ijeszt meg a forgalom, de aszfalton tilos vágtázni, könnyen megcsúszhat a ló, meg nagyon kemény, szétüti rajta az ízületeit. Az a legkisebb gond, hogy gyorsan kopik a patája.
2013. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!