Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet tisztítani a...

Hogy lehet tisztítani a lóápoló cuccokat, és az ín-és bokavédőt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a lóápoló cuccokat (pl.: gumivakaró,patakaparó,és a kefe) tisztítani?? És mivel? Meg hogy az ín-és bokavédőt mivel szoktátok tisztítani? Sajnos a barna szettem nagyon koszos lett,és sima vízzel nem jön le :sss Bele száradt a kosz, és iszonyúan rondán néz ki. Jaaa és még egy kérdésem lenne: A kötőféket lehet a mosógépben mosni? (szőrmés kötőfék) és ha lehet hány fokon? Köszönöm a segítségeteket! :)

#ló #lovas #lóápolás #kötőfék #lóápolása #ín-és bokavédő
2013. nov. 8. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ínvédőt lehet vízben, tegyél hozzá purt vagy valamilyen átlagos,háztartásbeli mosószert ,aztán mosd le róla tiszta vízben. Ilyenkor már neccesebb,mert nem nagyon szárad meg. Ápolószerszámokat is sima vízben nyugodtan.
2013. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

én a kötőféket azért nem mosnám mosógépben, hogy a fém részek ne verjék szét a mosógépet, meg a szőr miatt se, de akit ez nem zavar, az szerintem moshatja, alacsony hőfokon, 30 fok, de szerintem tedd bele valami ruhába, hogy a fémek ne verjék a dobot, pl. párnahuzatba, amit nem használsz, vagy ilyesmi.


én a lóápoló cuccaimat nem szoktam tisztítani bevallom, csak 1x volt ilyen, amikor gombás volt a lovam, akkor fertőtlenítettem, ha jól emlékszem neomagnolos vízben, de ott nem a tisztítás volt a lényeg, hanem a fertőtlenítés. vízzel, mosogatószeres vízzel, aztán jól leöblítve szerintem lehet!


ínvédőről nem tudok nyilatkozni, mert azt nem használok, de mint háziasszony annyit mondok, hogy ha vízzel nem jön ki a sima sár, akkor áztasd be egy éjszakára és reggelre már egy kis vízben kefélgetéssel ki fog az jönni!

2013. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindkettőtöknek! Ment nektek a zöld! :D
2013. nov. 8. 20:14
 4/4 anonim válasza:
Ín-bokavédőt én sima meleg vízzel szoktam meg körömkefével és nekem kijön igaz kicsit meg kell súrolni.Kötőféket nem ajánlanám mosógépben hanem lavorba áztatod egy picit és utána ketével lejön a szőrméről meg kézzel kell leszedni a rajta maradt szénát,bogáncsot.Az ápolós cuccokat sima vizzel ki tudod mosni vagyis én úgy szoktam. :) sok sikert.Vigyázz elötte minden száradjon meg teljesen mielött használod.
2013. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!