Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik jobb és miért? Ha...

Melyik jobb és miért? Ha mindig van széna a ló előtt vagy ha adagolják?

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

gondolom mindkettő mellett vannak érvek, de nagyban függ a tartási körülménytől. pl. egész nap állásba kötött, vagy boxban álló lónak (gondolom én) nem kéne, hogy folyton előtte legyen a kaja, mert egyrészt jobban unatkozik, mint ha több lóval együtt, társaságban lenne a karámban, másrészt ha egész nap zabál és nem mozog semmit hatalmas bele lesz.

én a ridegtartás híve vagyok, ami nem azt jelenti nálam, hogy az udvarba kirakjuk a lovat egy bálamadzagokkal odaeszkábált hullámpala alá egy 10x20-as karámba, hanem hogy több ló, nagy helyen, együtt él a szabadban és nem kell éjszakára sem istállóba zárni őket. ilyen körülmények között szerintem az ad libitum széna adagolás a legjobb (tehát egyfolytában van előttük), amivel csak egy baj van, hogy sokan ezt úgy oldják meg, hogy mondjuk 8 lóra kibsznak egy nagy körbála szénát, ha elfogy egy újat. ez így azért nem a legjobb, mert villázás közben át lehet nézni a szénát, jobb az úgy, nem rohad be, stb., csak hát kicsit fárasztó több lónak úgy villázni, hogy folyamatosan legyen az etetőben, 4-5-nél több lónál lehetőleg 1-nél több etetőben.


ez szerintem akkor oké, ha a lovak emellett dolgoznak és abrakot is kapnak.


de lova válogatja, egy nagyon jó takarmányhasznosítású és mellé jó étvágyú ló borzasztóan el tud hízni, ha egész nap annyit ehet, amennyit akar és az bizony a lábaira igen rossz hatással lesz...


szóval én azt mondom, hogy ha egy ló dolgozik eleget, emellett "aktív társasági életet él" :) akkor jobb, ha folyton van előtte széna. ha több ló van együtt egy karámban amúgy se szerencsés villázni mert akkor vagy több kupacban a földre kell tenni, vagy a lovakon igencsak látszani fog a rangsor...

2013. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyértelműan adagolva, elsősorban gazdasági okból. Ha folyamatosan van előtte széna, akkor képesek 1 hét alatt elpusztítani, azt, ami amúgy 3 hétig is tarthatna, cserébe mondjuk kevesebb zab kell neki, a példa kedvéért legyen napi -1 kiló. Eközben a bála 6-7 ezer Ft, tehát mondjuk 1 héten spórolsz a zabon 700Ft-ot, és buksz a szénán 2-3 ezret. Ha csak a téllel számolsz az is 12 hét, durván 30 ezer Ft bukta/ló. Ha van 3-4 lovad az már nem zsebpénz...
2013. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 ló és 1 póni van, egész nap előttük van a széna. A bála fel van állítva előttük. Nem egész nap eszik, de révén,hogy a karám nem dúskál fűben, így sok időt töltenek a bála körül. A nagy rendszeresen mozog. Nincs etetéssel való munka, amíg nem látom hátrányát nekünk így megfelel.
2013. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!