Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom mit tegyek?

Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim más lovat akarnak venni, mint amilyet én akarok(drágábbat,más sportra valót).És nem tudom őket meggyőzni! Hogyan tehetném, hogy lebeszéljem őket?Én egy Fríz kancát ami belföldön van, ők meg németből egy holsteint. Sürgős!

2013. nov. 14. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ennyire a saját pénzük ellenségei? Mondd meg, hogy attól, hogy drágább és külföldi, még nem lesz jobb, ez nettó pénzkidobás. Vagy kérj meg valakit, akinek a szavára adnak (edző? tapasztaltabb lovas ismerős?), hogy segítsen ő is.

Esetleg érdeklődj, miért pont az a lovat preferálják a te választásoddal szemben. Lehet, hogy nem tetszik az a vonal, ahogy lovagolsz, és így akarnak "terelgetni"?

2013. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Kié lesz a ló? Milyen sportra szeretnéd Te?


Két dolgot tehetsz egyébként: Az egyik, hogy elfogadod, hogy ők mást szeretnének. Az egyébként saját pénzükből. A másik, hogy leülsz és elgondolkozol igen komolyan arról, hogy az Ő HELYÜKBEN Téged mi győzne meg. Egy komoly ügyvédi szöveggel kell határozottan eléjük állni. Minimum megingatod őket. Még akár meg is győzheted. Minden esetre érdekes lenne, kié lenne a ló. Ha Neked veszik, jó érv lehet azt mondani, hogy így az egész pénzkidobás, hiszen ha te sportautót szeretnél, hiába vennének traktort, hiába van mindkettőnek négy kereke...

2013. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Én azért nem fakadnék sírva, ha a szüleim egy holsteinit akarnának venni nekem...

Nem tudom, mit akarsz a frízzel, max. díjlovagolhatsz vele, de azt sem magas szinten. A holsteini abszolút alkalmas nagydíj lovaglására is. Szóval nem értem a problémát.

Akarsz egyáltalán lovazni, versenyezni, vagy el akarsz dicsekedni, hogy neked frízed van? Nem mindegy.... A frízzel nem sokra mégy, ezt garantálom, de egy jó képességű holsteinivel, na meg szorgalommal és egy jó edzővel sokat elérhetsz.

2013. nov. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Tudod mit? Van egy megoldás, ami mindkettőtöknek megfelel. Vegyetek egy Holstein-fríz-t. Így lesz Fríz is meg Holstein is:)

[link]

2013. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1-2 válaszolónak köszönöm :) Megpróbálok velük beszélni.Azt mondták, hogy ha a lovassport iránt érdeklődök akkor már inkább az ugratás vagy a terep lovaglás iránt.

3.=Én imádom a Frízeket és azért akarok, mert azokkal is lehet ugranni , csak nem fog elmenni 160 cm-ig.A holsteinnel nincs semmi bajom, csak inkább a Fríz felé húzz a szívem

4.=Ezer kösz :P Ennek sok értelme volt

2013. nov. 15. 11:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
NE legyél már ilyen savanyú nyanya, szerintem vicces volt:) Egyébként értenek a lovakhoz a szüleid, mert ha felmerül bennük, hogy egy tisztavérű Holsteint vesznek külföldről szerintem igen. Nos ebben az esetben, ha Te adod rá a pénzt akkor simán mond nekik, hogy frízt akarsz. Ha ők adják a cipit, akkor inkább maradj a seggeden és örülj, hogy vesznek bármilyet is szerintem. Ámbár belőlem hosszú évek nélkülözése beszél nem nagyon tudom átérezni a "világrengető" problémáid, ezért elnézést kérek...
2013. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
szeintem ne frízt vegyél sok velük a baj hiába szépek mindenkinek van egy ilyen frízes korszaka de ezt idővel kinövöd és akkor ott egy fríz akivel max 80 cm-t tudsz ugrani...
2013. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A frízzel nem fogsz elérni komoly eredményeket, alkatából adódóan elugrál egy darabig, mint a sodrottak, de nem sokat. Díjlovaglásra is alkalmas egy darabig, de manapság nem az ő mozgása "divatos", hanem például a holseinieké. Azonkívül rengeteg vele a macera, a lábán a szőrt folyton pucolni kell mert befülled meg csüdsömört kap meg vizes sáros lesz meg összeáll... A sörényét meg a farkát se irigylem, aki fésüli. Meg frízzel ki is néznek a legtöbb helyen, mert marhadrága, de semmi értelme. Egy holseinivel pedig szép eredmények elé nézhetsz még. De a te döntésed, én se vennék külföldről lovat, ha nem tudtam előtte többször kipróbálni. Inkább azt javaslom, hogy találjatok egy szép küllemű sportlovacskát itthon, akit el tudsz menni megnézni, hátha szerelem lesz. Én egy évig keresgéltem, a te helyzetedben voltam, csak én nem oldenburgit akartam, hanem andalúzt, mert az szép, és szép mozgású. Majdnem megvettünk egy andalúzt, de végül nemet tudtam rá mondani, és most egy oldenburgi félvérem van, akivel nagyon gyorsan tudok fejlődni, és magasabb szinteken versenyezni.
2013. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülj h kapsz lovat !
2013. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ú de irigylem a problémáidat!

Minden második lovas gyerek "álma" egy fríz. Én is frízt akartam 8 évesen! Persze 1 évig lovagoltam a lovardában egy frízt, foglalkoztam vele. Annyira igényes ló hogy alig kaptam mellette 10 perc szünetet. Most gondolj bele a szüleid vesznek neked egy frízt aztán járhatsz ki a nap minden percében gondozni. Reggel még iskola/munka előtt felkelsz egy jó 2 órával aztán ahogy hazaérsz rögtön húzhatsz vissza a frízhez mert megint le kell ápolni.


Szerintem kamu az egész kérdésed de mindegy! Visszasírnád te azt a holsteinit!

2013. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!