Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pata berohadására mit ajánlotok?

Pata berohadására mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny a lovam patája, könnyen berohad. Ha két-három napig nem tudok hozzá kimenni, hogy kipucoljam, máris fel van neki rohadva. Bokszban van, de naponta kitrágyáznak alóla, és legalább 3-4 órát kint van karámban. Mit ajánlotok az ilyen berohadás kezelésére? Olyat keresek, ami tényleg használ, amit egyszerű kezelni, be tudom tenni a nyergesbe, és mindig tudom használni, nem nagy macera.
2013. nov. 16. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Népi nevén kékkő, amúgy rézgálic, por alakban kapható, a kitisztított patába (nyírbarázdákba, különös tekintettel az elrohadt részekre) jól nyomkodd bele, nem fáj, nem csíp, nincs mellékhatása, de megöli a kórokozókat és szárítja a berohadt részt. Harminc éve használom amikor kell és tökéletes.
2013. nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
SBC-t ajánlom, állatorvos tudja felírni. Elég erős, kesztyűvel használd, de hatásos. Nem vettem észre a lovamon hogy fájna neki, nem húzkodja el a lábát amikor használom. Bele kell nyomkodni nyírjába, és utána egy kis vattát is, hogy bent maradjon. Macerás, de olyan nincs hogy nem macerás. Ezzel foglalkozni kell, mert lesántulhat tőle.
2013. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!