Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam vágta közben csapkod a...

Lovam vágta közben csapkod a farkával, ez miért van?

Figyelt kérdés
Nem az hogy magasra emeli, hanem propeller szerűen csapkod. Ezt most vettem észre nála először a hétvégén. Úgy mentünk ki terepre, hogy már 3 hete nem volt mozgatva, és bár ridegbe van, eléggé tele volt. Az alap farok csapkodás (persze nem a legyek elhessegetésére gondolok) az idegesség jele nem? Akkor vágta közben?
2013. nov. 18. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A farát akarta feldobni jókedvében, hogy mozoghatott valószínűleg. Az én lovam ugrásváltáskor teker egyet a farkával, de általában azok a lovak csinálják, akik fel akarnak rúgni
2013. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert ideges. Nem pufogsz te véletlenül a hátán vágta közben???
2013. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Valletta ***** válasza:
Ez a feszültség jele, ami teljesen érthető, ha tele van a ló. Ha viszont mondjuk másnap vagy mindennap tekergetné, akkor belső feszültségre, elengedetlenségre utalna, amire viszont figyelni kell, mert ez egy jelzés a ló részéről, hogy valami nincs rendben - valami kényelmetlen a számára, a lovas technikája, a felszerelés vagy a gyakorlat, amit lovagolsz vele.
2013. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hadd meséljek el két velem megtörtént esetet! Két különbőző lóról van szó. Első egy lusta dög, nem sokat foglaklozott a lovasával, lovagolatlan is volt, lovagolni sem nagyon hagyta magát. Viszont szándékosan kereste azokat a helyeket, ahol viszonylag magas volt az aljnövényzet. Rögtön elkezdte lóbálni a farkát és a száraz zörgő növényzettel jól meg tudta ijeszteni magát, és máris nem volt lusta. A farkát sem lóbálta csak ment, saját tempóját meghazudtoló iramban. A másik ló már kicsit rafináltabb és ijesztőbb volt. Egy erdőben lévő privát háznál lévő lóról van szó. A terület a lovagláshoz ideális volt, több hektáros irtás, ujratelepítéshez elegyengetve, körbe a meglévő erdő, aljnövényzettel. Nem tartottam ildomosnak, hogy keresztbe-hosszába lovagoljak, igy a tisztás szélét használtam, Hallom,hogy zörög a száraz levél, annyi időm még volt, hogy lepillantsak és látom, hogy a ló a farkát csak balra, a növényzet felé lóbálja. Nem sok időm maradt a gondolkodásra, mert egy gusztusos négytalpast ugrott legalább öt méterre, hogy épp elég volt fennmaradnom. Fennmaradtam, mentünk tovább, vagy ötven métert, aztán minden ismétlődött. Gondolván, hogy én vagyok az okosabb eltávolodtunk a bozottól némi közelharc árán jó négy öt méterre. Hagytam hadd csinálja azt, amit jónak lát. Ö azt látta jónak, hogy sumákul visszaosont a bozót mellé és a produkció ismétlődött. Még mindig úgy gondoltam, hogy én vagyok az okosabb, megfordultam, így a másik oldalra került a bozótos, a ló is nagyon hamar észre vette. Kezdődött minden elölről, annyi különbséggel, hogy most csak jobbra lóbálta a farkát és balra ugrott el, de ugyanolyan vehemenciával. Viszonylag türelmes vagyok a lovakkal, de ez a pofátlanság már nekem is sok volt. Bevittem a terület közepére 100-150-mre a bozottól, hagytam hadd csinálja azt, amit jónak lát, ő úgy látta jónak, hogy lassacskán visszatért a bozóthoz. A nyolcadik, tizedik próbálkozás után a türelmem elfogyott, leginkább amiatt, hogy hiába vonszoltam a bozottól távolabbra, ö kitartóan, szinte észrevétlenűl visszacsempészte magát addig, míg a farkával elérhette a a bozótot. A műsor folytatódott, megijedés, négytalpas elugrás. Pálca nélkül soha nem ültem lóra, az is igaz, hogy a pálcát az esetek zömében arra használtam, hogy a ló hasáról a legyeket elhajtsam. Most is csak egy ilyen légycsapó volt nálam, de semmi gond, száz méterre van az istálló, visszakocogtunk egy dílovagló pálcáért. Most leszek lepontozva!!! Eléggé el nem ítéhető módon, a pálcát felállítottam, bal kézbe vettem a szárakat, és vártam a kínálkozó alkalomra. Nem sokáig kellett várnom, a dolgok ismételték önmagukat. Bozót, farok lóbálás csak balra, négytalpas, és még ugrás közben jött a pálca,az elugrás irányából igaz, hogy nem akármilyen lendülettel. Egyetlen alkalom, és mindent elfelejtett az önijesztegetésből, soha többet nem csinálta. Mellesleg a lovat naponta két órát lovagoltam, ami nem éppen lötyögés volt, lépés, ügetés, vágta, minden második napon néhány 80-90cm-es ugrás. A többi időt egy tágas karámban töltötte, akkor ment be a boxba, amikor akart. Mellesleg a lóról sok mindent el lehet mondani, de azt, hogy a jó indulatnak csak egy szikrája is lett volna benn azt nem! Egyébként egy nagydarab elegáns, jó kiállású, fekete, herélt, igazán mutatós jószág volt. Okozott még jó néhány meglepetést nekem is de a gazdájának még többet!
2013. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval összegezve figyeljem hogy ha le van mozgatva rendszeresebben akkor is csinálja-e, igazából most vettem észre először és ugyanaz a nyereg-kantár lovas ( aki nem pattog abszolút) szóval ha rendszeres lemozgatások után is csinálja mi lehet az oka, hogy ha ez a 3 tényező nem változott? Ha viszont csak azért csinálja mert tele van, hagyjam, ne foglalkozzak vele?
2013. nov. 19. 20:33
 6/7 Valletta ***** válasza:
Ha tele van, hát tele van, majd lemozgatod és akkor lecsillapszik. Ha adott feladatnál csinálja, mint ahogy az egyik válaszoló írta, pl. ugrásváltáskor, akkor arra kell koncentrálni, hogy rájöjj, mi a baj, miért veszik el az elengedettség és miért lesz feszes a ló. Nehéz neki a feladat, nincs kellőképpen előkészítve, stresszes helyzetet jelent számára, büntetéstől fél, stb? Egyébként vágtába ugratáskor elég sok ló felhevül és ezért tekergeti a farkát, ugrásváltáskor, piaffkor szintén jellemző. Érdemes kipróbálni, hogy pályán, ha elengedett állapotban, tág keretben, nyugodtan beugratva tekergeti-e, és hogy mondjuk 8-10 beugratás után is csinálja-e még.
2013. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen Köszönöm a választ.
2013. nov. 19. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!