Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján mennyi lenne a reális havi bértartási díj?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy ti mennyit fizetnétek ki bértartásért ezek alapján:


Egy nem túl nagy lovaglópálya van, ami nem homokos, hanem egyszerű földes, ami eső után napokig használhatatlan. Nyáron pedig nincs lehetőség a földes pálya locsolására. A lovaglópályához nincsen világítás.


Patamosó nincs, rendes nyerges nincs, csak egy istállón belül kialakított rész, amin nincs ajtó.


Az istálló boxos, fekvése miatt eléggé sötét. A lámpák ki vannak égve, félhomályt nyújtanak csak, cseréjük egy éve nem történt meg.


Két nem túl nagy legelő van, ahol délelőttől délutánig vannak kint a lovak.


Fedett széna és szalmatároló nincsen, ponyvával sincs lefedve a takarmány. Volt példa arra, mikor egy hétig nem volt a lovak alatt szalma, mert hogy elfogyott, és nem tudtak szerezni. A boxok talaja döngölt agyag, de van, hogy nincs minden nap alájuk téve friss alom, kimarad egy-egy nap, ilyenkor tocsognak a trágyában.


Tereplehetőség adott a lovarda közvetlen közelében.


2013. nov. 22. 13:02
 1/6 A kérdező kommentje:
* a lovarda a fővárostól 25 km-re található egy falu szélén.
2013. nov. 22. 13:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Tehát összegezzük, mit adnak: lerobbant istálló, pályának nem nevezhető placc, legelő, ehetetlen takarmány, jó tereplehetőség, közel a főváros.

Szerintem megér a dolog kb. 25 000 Ft-ot.


(Nem, nem vinném ide a lovamat, bár ez nem volt része a kérdésnek.)

2013. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semennyit, ilyen helyre én lovat nem vinnék.

Összehasoníltás képpen hol van most: ridegtartásban, 24 órás felügyelet, fűtött nyerges, öltöző, világítás a földes pályán (oké, 1 db reflektor, de az elég), 12ha legelő, ez 25k.

2013. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedéssel, autóval mennyire elérhető? Edzési lehetőség van? Akadálypark, betűk vannak? Öltöző, mosdó, fűtött helyiség van? takarmányt hányszor kapnak naponta? Egyéni abrakolási igényeket fogadják? Milyen a társaság? Milyen a szeményzet, lóhoz értő, lószerető? 25-30ezer forint körül tartanám reálisnak. (Én 30ezerért beállóval ellátott 3 hektáros legelőn tartom a lovam, pálya nincs, nyerges nem zárható, istálló nincs, de a takarmány minősége nagyon jó, és szűk kereteken belül lehetnek egyéni igények is. Patamosó nincs, a bálák többsége ponyvázva van, de a penészes részeket egyből kidobják. A személyzet szakképzett, lószerető, a társaság jó, a terep adott)
2013. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen helyre nem mennék, és ha ott lennék, mihamarabb próbálnék eljönni. Én Vecsésen vagyok, év elején, amikor már elfogyott a tavalyi széna, idei meg még nem volt, akkor a tulaj Svájcból hozatott lucernaszénát, 0-24H felügyelet van, bármikor kimehetek, sárgabusz megállója 80 méterre, iszonyat nagy legelő a ridegtartott lovaknak (ahol az enyém is van), közvetlen terep, kulturált wc, elég jó nyerges helyiség és ezért 30 000 Ft-ot fizetek...
2013. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tömegközlekedéssel és autóval könnyen megközelíthető. Edzési lehetőség nincs, akadálypark, betűk nincsenek. Öltöző van, ami fűtött.

Takarmányt napi kétszer kapnak. A társaság jó. Személyzet nincs, a tulajdonos látja el az állatokat.

A bértartás 65 ezer forint!

Köszönöm szépen a válaszaitokat, én is ugyanígy gondolom reálisnak az ár-szolgáltatás arányt, ahogy ti is leírtátok, szóval ez az

összeg irreálisan sok!

2013. nov. 22. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!