Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartók! Lenne pár kérdésem...

Bértartók! Lenne pár kérdésem hozzátok. Pl. : Mennyiresz mehetek ki hozzá egy héten?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy most vettünk egy lovat és bértartásban van, de egyáltalán nem vagyok tisztában a szokásokkal...

Először is: Ti milyen gyakran jártok ki? Nem lesz cink, ha 2naponta kimegyek? :O /mármint nem zavarom az istálló tulaját?

Az istállóban rajta szoktátok hagyni a takarót?

Válaszolnátok és adnátok ezzel kapcsolatban pár tanácsot? :O

/ bocsi a hülye kérdésekért...



2013. nov. 28. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a ló a tiéd, annyiszor mész ki hozzá ahányszor akarsz, minden lovardának van egy házi rendje abba minden benne van. De azt nem hiszem h hagynak rajtuk takarót.
2013. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyiszor mész ki, ahányszor akarsz. Nagyon sokan naponta kijárnak. Csak arra figyelj, hogy mi a lovarda nyitvatartási ideje. Nálunk mondjuk reggel nyolctól este kilencig lehet menni. De ha a lovásszal megdumáljuk, hogy ez-az, egyszer-egyszer még 9 után léptettünk le tavaly.

De ha nyáron pl te kimész reggel, és este jössz haza, egész nap ott dekkolsz, minden nap, akkor sem szólhat egy szót sem. Ezért fizetsz. Annyi időt töltesz a lóval, amennyit szeretnél.

Nálunk pedig rajta marad a takaró. Mert van majdnem 40 ló, majdnem mindegyik takarózva van, a lovászok pedig nem tudják naponta kétszer le és feltenni rájuk, arra nincs idő. Úgyhogy karámban és istállóban is rajtuk van a takaró.

2013. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akárhányszor kimehetsz... sőt, a nyitvatartási időn kivül is kötelesek beengedni, mert van hogy reggel 5-kor már versenyre kell indulni, vagy épp későn érsz haza. A legtöbb lovardában pont azt nem szeretik ha a gazda nem fogalalkozik a lóval.
2013. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én minden nap kimegyek, és mozgatom a lovam, főleg, mert bokszos tartásban van, így a pihenőnapja (heti egy) sem telhet a nélkül, hogy ne mennék ki hozzá, olyankor egy nagyon könnyű, 1-2 órás lépőterepre megyek vele csak, ezen kívül heti 1-2 lépés-ügetés-vágta terep van, a többi idomítóedzés bent. Illetve bő 1 órát minden nap karámban tölt, többre nem nagyon van lehetőség itt. De elképzelni se tudnám, hogy azért ne menjek ki, nehogy zavarjam a bértartót. Fizetsz azért, hogy tartsa a lovat, helyet biztosítson, ahol "használhatod" a lovad, etesse a lovat, stb-stb. Neki nincs joga használni a lovad, hacsak erről külön megállapodásotok nincs, ellenben akik nem járnak a lóhoz, rosszabb helyeken azt vehetik észre, hogy a ló mégis halál fáradt folyton... Már csak ezért is kijárnék amilyen gyakran csak tudnék.


Takarni csak azt a lovat kell, amelyiket lenyírták, ha nincs nyírva, egyáltalán nem kell rá takaró. Nyírt lovat viszont szinte folyton kell.

2013. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kijárásról az előttem szólók mindent leírtak. A takarózás és társai: nézd meg, mit írtatok alá a bértartási szerződésben (ha nincs szerződés, baromi gyorsan pótold, mert fontos) és aszerint fog eljárni a tulaj. Elméletileg a rendesebb bértartó helyeken abszolút figyelembe veszik a gazdi kéréseit, tehát ha a te határozott kérésed, hogy vegyék le a takarót este, akkor le fogják venni, ha azt kéred, maradjon a lovon, akkor rajta hagyják. A jobb helyeken (főleg ha sok bértartott ló van) kis táblára kiírják a bokszra, hogy az adott lóval mi a teendő (spec. abrak, takarózás, ha nincs egész nap karámozva, akkor hogy mikor menjen ki stb.) így a lovászna is könnyebb dolga van. Az igazán jó helyeket ugyan komolyabban meg kell fizetni, de szerintem ha az ember teheti, akkor érdemes. Mert pl. nagyon nem mindegy, hogy ha nem lehet pl. egész nap kinn karámban a ló, mert nincs annyi hely, akkor figyelembe veszik-e, hogy a gazdája mikor szokott kijárni hozzá, vagyis hogy pl. ha délután tud jönni a tulaj, akkor a paci délelőtt karámozzon, de ez csak egy példa a sokból.

Általában nem probléma (legalábbis nálunk sosem volt az) hogy mikor jön valaki a lovához. Más kérdés, hogy elvárjuk a lótulajdonosoktól, hogy az etetési időkben már ne lovagoljanak, hiszen az csomó plusz munkát jelent, hogy akkor x lovat máskor kell etetni. Az pedig, ahol berakják előre a kaját és ha bejön a ló, majd eszik, kifejezetten veszélyes a lóra nézve, csúnyán bekólikázhat. Egyébként jobb helyeken olykor még az is megbeszélhető, ha a ló gazdája csak bizonyos időben tud kijönni, hogy olyankor hozzáigazítják az etetési időt.

Igazából minden azon múlik, mennyire rugalmas a hely és hogy mit írtatok alá a bértartási szerződésben.

2013. nov. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én minden nap kimegyek, nyáron volt, hogy kétszer voltam, délelőtt és délután is (2 lovat lovagoltam, a sajátomat, és a barátomét), szerintem nem lehet beleszólásuk, mikor és hogy mész ki, mondjuk ahol én tartom a lovam, az csak "bértartós" hely, nem is igazán lovarda, tizenhárom ló van, de egytől egyig bértartottak, az én lovam nincs nyírva, de akiké igen, azokét úgy takarják, ahogy kérik, hála a kis létszámnak.
2013. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!