Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen feladatokkal tudom...

Milyen feladatokkal tudom elérni, h a ló ellazuljon és letegye a fejét?

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
állotások, különféle kígyóvonalak
2013. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az állítások akart lenni
2013. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp a mélyrelovaglás minden edzés elején. Abból tudsz kiindulni aztán. Körbenváltások,kígyóvonalak (1,3 és ha belefér 4 íves) ,folyamatos váltsd a köröket és a legjobb a combravaló engedés. Aztán esetleg a vállat be,előre visszák. Ezekkel hozzálehet lovagolni a zablához,a sok állítás ,hajlítás miatt pedig ellazul.De az elején mindig hozd hátulról csizmával és egyenes nyakkal tág keretben engedd lefele nyúlni.
2013. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az edzés legelején nem baj, ha a ló nem teszi le a fejét, sőt, soha ne az legyen a cél, hogy letegye a fejét. Behúzni a fejét kézzel is be lehet, ettől még nem lesz jobb, sőt, rosszabb lesz.

Állító, hajlító feladatok nagyon jól lazítják a lovat, sok kézváltás és átmenet legyen, később oldaljárások, tolódások. Az edzés elején széles, nagy íveket fordulj, majd egyre kisebbeket, és lovagold hozzá a lovat a szárhoz. Tartsd meg az elejét, a farát csizmával hajtsd bele, magától oda fog lépni a zablához.

2013. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!