Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én 2015-ben elfogok ballagni...

Blankica kérdése:

Én 2015-ben elfogok ballagni az iskolámból és elmegyek egy lovas suliba. Szeretnék egy saját lovat lenne rá keret is csak mi lenne vele? Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek ne írjon ojan aki csak pimaszkodni akar vagy felidegesíteni!Csak ha magammal viszem a lovamat az iskolába akkor nagyon magas lenne a bértartás itthon pedig alacsony áron és ridegtartásban is megtudnánk oldani csak az a baj, hogy du. Amikor hazaérek a suliból tanulok és vége a napnak . Már lassan 4 éve lobvagolok vágtából urgatok lenne rá keret csak ezek a problémák!

2013. dec. 4. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Körülményes megoldani suli mellett az tény, de ha tényleg akarod, akkor tudsz rá időt szorítani. :) Én a helyedben maradnék az olcsóbb tartásnál (persze, csak, ha normális körülmények vannak az olcsóságán túl :)).


Egyébként, olyan messze van még 2015, elég lesz később ezen agyalnod. :)

2013. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amikor hazaérsz a suliból, először lovazol és csak aztán tanulsz. Aki komolyan gondolja a lovazást, az először a lóval törődik, még azon az áron is, ha kénytelen a többi dolgát - mint pl. a tanulás - éjjelre hagyni.

Azt gondold át, hajlandó vagy-e ezt az áldozatot meghozni.

2013. dec. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hol laksz és milyen messze van a suli?

Lehet az iskolában is meg tudnád oldani a bértartást (nem tudom hova akarsz menni) vagy a közelében. Ha távol laksz, akkor ez az egyetlen megoldás, ha napi szinten szeretnél vele foglalkozni.

A legtöbb bértartó hely, még ridegtartásban sem áll veled szóba havi 30 ezer alatt.

Jól át kell gondolnod, ha közel az iskola, akkor csak tudsz időt szakítani a lovadra, korán felkelsz, megeteted, kicsit megvakargatod, suli után komolyabban foglalkozol vele, lovagolsz, aztán tanulsz, este még ránézel, abrakolsz és vége is napnak. Azt is vedd figyelembe, hogy mennyit utazol, mert az is sokat elvehet a napból.

2013. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az iskolába hogyha elmegyek és oda viszem a lovamat akkor nagyon sok lenne a bértartás amit nem tudnánk magunknak megengedni! Pl.:Bábolnai lovas iskola.

Sokat segítettetek a válaszokkal!

Köszi!!

2013. dec. 5. 19:26
 5/11 x) ***** válasza:
Én azt mondom, hogy inkább várj vele még pár évet. Persze, meg lehet oldani, nekem is volt lovam a sulis éveim alatt (és hála az égnek még most is van), de rengeteg áldozattal jár. Pár év múlva már nagyon más lesz az érdeklődési köröd, és lehet hogy az idődből más elfoglaltságokra is szeretnél majd rászánni. Hidd, el tudom milyen érzés amikor azért nem tudsz elmenni a barátaiddal valahová, mert ott a lovad, akiről gondoskodnod kell. Meg persze messze van még 2015, addig bármi történhet, a te korodban még simán meggondolod magadat 3szor, mire oda érsz, hogy sulit kell választani. Ezen kívül persze azt is tartsd szem előtt, hogy a lovazásból manapság egyáltalán nem lehet megélni.
2013. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudom, hogy nem lehet megélni a lovazásból de én azért csak megakarok próbálkozni!

2013. dec. 6. 06:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor most szólok neked, hogy kezd el díjlovagolni lehetőleg minél jobb edzőnél és szerezz egy kis verseny tapasztalatot is, mert itthon nem fogsz ebből megélni,már most szólok, németeknél annál inkább. És azért írom, hogy suli helyett inkább versenyezz, mert a magyar papírral és lovastudással amit a suliban adnak a németeknél max ganézhatsz.

Két ismerősöm van, akik kint vannak és nem semmi lovakkal dolgoznak, de nekik nagy hátszelük is volt, hogy ne csak pucolhassák a lovat, de rá is ülhessenek.

Nyelvet tanulj még azzal többre is viheted.

2013. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. Ha komolyabb lovas karrierre vágysz, akkor tanulj normál gimnáziumban, szakközépben, akárhol, nem kell lovas suli, viszont fizess meg egy jó edzőt, azzal dolgozz rengeteget, az sem baj, ha némi versenyeredményt is bezsebelsz. És mindenképp tanulj nyelvet. Legalább egyet. De azt profi szinten. Utána mehetsz külföldre melózni. Mert ha lovakból akarsz megélni, az itthon nem nagyon fog menni. Tapasztalatból mondom.
2013. dec. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És akkor miből lehet megélni? Az Anyukám képviselő és még így is úgy élünk mint egy nem szegény, de nem is gazdag család.
2013. dec. 9. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a becsületes melókat nézzük, akkor semmiből.
2013. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!