Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik otthon tartják kertben a...

Akik otthon tartják kertben a lovukat, azoknak kötelező a beálló?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a rendeletben, hogy kötelező-e a beálló, de nem írja, hogy az lenne. Ha igen, akkor átküldené valaki?

Hány literesnek kell lennie egy lónak a trágyatárolója? (ezt se találtam pontosan leírva)


2013. dec. 5. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a lakhelyednél az önkormányzatnál érdeklődj.
2013. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk itthon vannak a lovak, télre már nem csinálunk tetőt, mert ha csapadék van beengedem őket, itthon vagyok egész nap, viszont tavasszal mindenképpen csinálni fogunk egy 3 oldalas, tetővel rendelkező "tákolmányt", mert nyáron napszúrást kaphatnak, és az már jövő télen is védeni fogja őket. Most pedig amikor úgy látom, hogy beállnának valahová beviszem őket.
2013. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszok! Nem tudjatok, h hol van fent a neten ez a hivatalos rendelet?
2013. dec. 5. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ÉS idézve még a lovasokról:

KÉRDÉS:

Októbertől úgy tervezem, hogy családi okok miatt 3 évre hazaköltöztetem a lovamat egy másik ló társaságában. Ehhez az előírások miatt egy 3,5 oldalról zárt beállót kell építeni. Mivel a lovam egész életében ridegben volt tartva, viszont a rokonság kehes, így nem szükséges a szigetelés, viszont fontos a minél jobb szellőzés (de zártnak is kell lennie némileg, hogy az állatvédők ne zaklassanak, gondolván, hogy a ló fázik kint télen...).


Egy körbedeszkázott fa beállóra gondoltam, 2 lóra 6x3 méteres méretben. Mi a legolcsóbb, de meg biztonságos megoldás? Mivel csak par évig kell, nem kell örökké állnia, és túl sokat sem szeretnek rá költeni, mivel maga a takarmány és a karám felépítése is borsos, de nyilván a 2 ló épségét sem szeretnem kockáztatni (elég erős szélviharok vannak a környéken...).

Hozzávetőlegesen mekkora költségekkel számoljak? Szükséges engedély ekkora méretben?

Előre is köszönöm a válaszát! Üdvözlettel, Agh Angela


VÁLASZ:

Kedves Ágh Angela !

Nincsenek előírások, legfeljebb ajánlások. (kivéve a lovas szolgáltatásokról szóló rendeletben, de ez csak akkor vonatkozik Önre, ha ezekkel a lovakkal hivatalosan lovas szolgáltatást nyújt, de még ott is lovanként min. 1000 m2-es területen ridegtartás esetében megengedett a beálló, ami véleményem szerint ebben a formában, és az egész rendelettel együtt komplett sületlenség).

Bátran tartsa a lovait legelőn, vagy bőséges karámban, egy beálló biztosítása mellett.

A beálló oldalai azt szolgálják, hogy ha a lónak kedve van, behúzódhasson a „jeges” szél elől, és az uralkosdó széljárás felől biztosítson mindig egy darabka száraz felületet az ún. csapó eső ellen.

A tetőnek nyilvánvalóan szintén a száraz felület biztosítása az értelme. (Nálunk is kétoldalról védett , fedett beállójuk van a lovaknak, és köszönik szépen, nagyon jól érzik magukat, és nem köhécselnek, mint az istállósok.)Ami azt illeti, a beállót azért három oldalúnak javasolnám, és inkább 4m-es szélességet adnék.

A héjazat anyaga sokféle lehet, az a tető hajlásszögétől is függ (akár deszkatető is szóba jöhet).

Nem árt, ha a hosszabb ellentétes oldalakon magasan, a tető alatt kisebb szellőzési lehetőséget is biztosít, ez nyáron tesz jó szolgálatot.

Figyelemmel kell lenni az egész biztos állékonyságára (a legnagyobb ellenség a szélből, hóból adódó terhek, az épület merevítettsége gondosan kialakítandó!), a falak „rúgásállóságára” (a vékony deszka, vagy OSB életveszélyes), kiálló kapcsolóelemek (szegek, csavarok, más efféle) kerülésére, az eresz magasságára, általában a sérülésveszély kizárására.

Legolcsóbban szerintem fából – egyfajta oszlopvázas kialakítás - (rágcsálható helyzetű elemeket akácból) ússza meg, de ne spóroljon a tuti ácson, ne kelljen egy vihar után újraépíteni az egészet… De lehet akár téglából is, ha olcsón hozzá tud jutni…

(Az akác nagyon sokat kibír, az akácelemeket akár földbe is rakhatja, vagy pl. a külső falak alját akár egy kis földhányással is takarhatja.)

Elvileg az ilyesmi engedélyköteles (ha nagyobb 50m2-nél, vagy az építménymagasság 2.5 m-nél -, de vannak trükkök, és akkor csak bejelentés kötelezett... Hívjon, elmondom...)


Üdvözlettel,

Kovács Miklós

Equitrend


Bocsánat, hogy nincs benne hozzáadott érték, csak rémlett, hogy ezekről már olvastam, remélem tudtam segíteni.

2013. dec. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A beálló nyáron is jó, mert ha nincs árnyékos hely (akár kisebb fás csoport, bármi), a ló könnyen hőgutát, napszúrást kaphat, főleg a szürkék.

Egyébként most már elvileg legelős tartásnál kötelező lesz a fedett beálló.

2013. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!