Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik a jelei az utolsó hónapban...

Szonja Helga kérdése:

Mik a jelei az utolsó hónapban levő vemhes kancának vagy az ellés előtt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet h csődör csikónkat későn heréltettük ki és az egyik kanca vemhes lett csak nem tudjuk h pontosan mikorra várható a kiscsikó születése. Már elég nagy hasa van és mozog is rendesen a csikó.

2013. dec. 11. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

vannak jelek, de pontosan nem lehet megmondani, hogy mennyivel ellés előtt történnek meg ezek a változások, mert ezt lova válogatja.

kitőgyell, megjelennek az emlőkön a viaszcseppek, a hasa leesik/előre esik, látványosan lejjebb kerül a has, az oldala kicsit beesik. de ahogy írtam annyira változó, elvileg ez a has leesés dolog az utolsó 1-2 napban történik, tehát amikor már ilyen a hasa mindjárt jön a csikó. nekem csak egyszer született kiscsikóm, de én tudtam pontosan a fedeztetés időpontját és a has leesés után még kb 1 hét eltelt és amúgy is 2 héttel hordta túl a csikót.


bocs, ha nem szakszerűen írtam le a szavakat, eleve hülyeség ez a kitőgyell, ha jól tudom a lónak csecse van, nem tőgye.

2013. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát nem éppen a kérdésre válaszóló de ellés előtt egy max két nappal sokat fetreng nyugtalan... amúgy ha ki hívsz gy állatorvost nem mindegyik de van olyan aki megmondja és tudja hogy kell megállapítani
2013. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
első kommentelő nálam már 20 ló legalább ellett az elsővemhesek képesek az nap este kigyőleni a mézcsepp egy két nappal előtte jelenik meg max
2013. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!