Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtába ugratásnál szétcsúszun...

Bonesfan kérdése:

Vágtába ugratásnál szétcsúszunk a lovammal. Tippek?

Figyelt kérdés
Az a nagy gondom van , hogy vágtába ugratáskor a lovam ahelyett , hogy rögtön beugrana vágtába szétcsúszik , és "elgurul" ügetésbe... Tippek erre?
2013. dec. 14. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a hibát inkább magadban keresd. A lovas ugratja be a lovat, így olyan segítséget kell adni, amire a megfelelően reagál a ló. Nyilván nem arra gondolok, ha jól belerúgsz az oldalába, akkor beugrik, de minden ló kicsit más segítségekre reagál, így a kereteken belül a kell más és más csizma, derék, vagy esetleg pálca segítséget adni. Ha az segít, akkor lehet egyet csettegni neki, de csak addig, amíg tiszta nem lesz számára, hogy milyen segítségre kell beugrania vágtába. Tudni kéne, hogy mennyi idős a ló, hogyan volt képezve és azt is, hogy te hogy lovagolsz. Ha lépésből ugratod be, akkor általában sokkal összeszedettebben lehet tartani a lovat, de persze ez ügetésből is lehetséges. A lényeg, hogy legyen egy állandó támaszkodás, a ló legyen erősen befelé állítva, beugratás előtt egy félfelvételt lovagolunk.(ezt talán egyszerűbb lehet az elején úgy, hogy beugratás előtt kiskört lovagolsz) Ahhoz, hogy ne guruljon el, a külső csizmádat csak 1-2 másodperccel rakod a heveder mögé, aztán a belső csizmáddal egy határozottabb segítséggel beugratod, belső ülőcsontodra terhelsz, közben a derekaddal tolod előre a lovat és a szárat megtartod. Így marad meg az állandó támaszkodás beugratás közben, elő is lesz készítve a ló, de mégsem gurul el. Még az is fontos, hogy a lábad legyen zárva, hogy ezzel is meg legyen tartva a ló elkerülve a beleügetést. Általában bal kézen könnyebben vágtáznak a lovak, úgyhogy inkább bal kézen kezdd a gyakorlást és aztán a jobb kézen folytasd.
2013. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor én ezt látom, nyilván mástól, mert téged nem ismerlek. Akkor a lovas a ló nyakába dől kb, mert már annyira akar vágtázni, és cuppog, plusz rúgja (de mivel nem a megfelelő helyen, meg ezek a lovak a céltalan rúgdalózást amúgy sem csípik) a ló csak belerohan az ügetésbe.

Ha nem "mondja" el neki a lovas megfelelően a feladatot, a ló nem tudja végrehajtani. Tehát ami fontos, hogy váll maradjon hátul, külső csizma hátul, belső hevederen, nagyin kicsit a balső ülőcsontra terhelsz, belső állítás-bár szerintem ezt nem kell eltúlozni. És hogy ne tépj bele a szájába a beemelés pillanatában.

2013. dec. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elő kell készíteni. Beugratás előtt belső állításba teszed,annyira ,hogy a belső szemboltját lásd,nem kell túlállítani sem. Leülsz tanügetésbe,belső csizmád hevederen hajlít,félfelvétel külső száron,jobb csizma kissé heveder mögött felhúz a beugratás pillanatában+derékkal megtolod. Előtte legyen lerövidítve, hátulról a csizma közben folyamatosan zár,hogy késztesse a hátsó lábait ,hogy belépjen maga alá,toljon hátulról,így nem kerül jobb esetben az elejére.Külső száron vegyél fel,azt ha megfogatod vele és azon támaszkodik ,akkor nem gurul bele. Sok átmenetet csinálj vele, és törekedj arra ,hogy beemelés előtt ,minél jobban rövidítsd vissza.
2013. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első, jajjjjjjjj...... Dehogyis ugratunk be belső csizmával lovat!! Ezt meg hol tanultad?

Vágtába mindig a külső csizmával ugratjuk a lovat, mégpedig azért, mert a ló külső hátsó lába indítja a vágtamozgást azzal, hogy fokozottan maga alá lép.

Kérdező, nem tudom, hogy milyen szinten lovagolsz, illetve hogyan van kiképezve a lovad, így én is csak találgatok, milyen tippet adhatnék. Látni kéne, hogy pontos választ tudjak adni. De próbálkozz mindenképp helyesen adni a segítségeket, próbáld körön beugratni a lovat, az is segíthet. Vagy tegyél fel egy videót magatokról és úgy hátha könnyebben mondok én vagy valaki más valami okosságot. :-)

2013. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gabka mióta ugratjuk be a lovat külső csizmával? Szerintem beszélj néhány PROFI lovassal...
2013. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Gabka úgy érti, hogy a beugratásnál a külső csizma helyzete a döntő - hiszen ha nem teszi hátra a lovas, akkor abból nem lesz beugratás (vagy nem helyes), mert ez a legfontosabb jel a lónak, amiből tudja, hogy be kell ugrania.


Én egyébként azt mondom, hogy egyensúlyi probléma okozza az elgurulást. Határozottabb félfelvétel előzze meg a beugratási kísérletet, és ha a ló elsietne, azonnal fel kell venni és újra próbálni. Gyakori hiba, hogy a lovas túl nagy segítséget ad, előredőlve küszküdik a lábaival beugratni a lovat ahelyett, hogy felvenné, a súlypontját hátul tartaná úgy ugratná "ki" maga "alól".

2013. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ma 15:32: Nem is a belsővel ugratjuk....
2013. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves PROFI lovas, te láttál már lovat, már úgy értem, hogy nem képen, hanem élőben???? És mikor ugratták be helyesen belső csizmával??????

Ne higgy nekem, olvass. Klimke. Endrődi Ágoston. Némethy. Ők elég profik neked? Nagyokos. :-D

Ha majd lesz időm ilyesmire, akkor be is másolom neked pontosan az idevonatkozó sorokat. De valószínűleg nem ártana neked az a műveltség, amit azzal szereznél, hogy végigrágod magad pár alapművön....

2013. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!