Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Kb. 4 hónapja járok lovagolni osztályban, és egy héttel ezelőtt az oktatóm kérdezte, hogy szeretnék-e vágtázni, mire azt mondtam hogy még soha nem próbáltam, és hogy azt sem tudom h kell. Azt mondta, h nem baj,csak próbáljam ki, és én beleegyeztem. Az előttem lévő és én ügedtünk, és ő beemelte a lovát vágtába, és az én lovam is vágtázni kezdett. Mivel nem tudtam, hogy kell, próbáltam úgy csinálni, mint az előttem lévő. Semmi bajom se esett, de azért leis eshettem volna a lórol... Azt hittem ezt külön futószáron tanítják meg...
2013. dec. 24. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
én sose értettem ezt a tudom nem tudom-ot meg ilyenek mi barátnőmmel ketten jöttünk bele a saját lovainknál mit hogy:)
2013. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát futószáron érdemes tanitani, de van olyan autómata ló amin nem nehéz osztályban se vágátázni, mert csak vonatozik..

de alapjáraton azt mondom hogy válts lovardát, mert nálam már a 2.-3. edzésen már vágtáznak a lovasaim.

2013. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vágtával futószáron illik találkozni először. Meg előtte az oktatónak el kéne mondania a beugratás segítségét, hogy mit miért teszünk, mire számíthatsz, hogyan lassíts vissza.

Ha biztos az ülésed, jöhet a beugratás futószáron, majd szabadon.


Ahogy az oktatód cselekedett, meggondolatlan és balesetveszélyes, olyan helyzetbe is hozhatott volna, amit nem tudsz megoldani, esetleg leesel.

2013. dec. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 x) ***** válasza:
Először mindenképpen az elméletet kellene tanítani (segítségek, hogy kell kiülni, stb) meg picit beszélgetni a lovassal arról, hogy mi fog történni. Ez olyasmi, amit nem osztályban szoktunk megtenni. Ha van lehetőséged, inkább keress egy olyan helyet, ahol rendesen megtanítanak lovagolni.
2013. dec. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Normálisnak normális, de először az ülést kellene tanítani, azután a beugratást és csak azután az irányítást. Lusta az oktatód és talán túlságosan bízik a lovaiban.
2013. dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Futószáron is ugyanúgy leeshetsz, ha béna vagy. Szerintem nincsen semmi baj azzal, hogy felvezetéssel tanít. Először tudjad kiülni a vágtát, aztán majd ráérsz megtanulni a beugratást meg a többit.

Engem terepen tanítottak vágtázni, az istálló melletti zöld pipacsos réten. Nem volt ezzel semmi baj.

2013. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
csak lehúzás. fizess,letelik az a néhány perc ,leszállsz ,hazamész,te neked semmit nem tanított,de a pénzt eltette. Egyre több az ilyen....
2013. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18:05 én is terepen "tanultam", belovaglás alatt álló csikón, de egyrészt ezért nem fizettem egy forintot sem, másrészt ez nem követendő példa.
2013. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én terepen tanultam vágtázni!Aztán nyáron voltam a nagy papámnál és ott pályán vágtàztam!Nem mondta el hogy kell mivel terepen beugrott latva az elötem lévö lovat.A nagy papámnál egy olyan lovat min nem ülnek sokat tök simán beugrasztottam és megültem!Nem volt nehéz nem mondták el jöt és igy meg is tanultam vágtázni!Aztán még megengete szörén is másnap!:)
2014. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem is csak szélnek eresztettek mondván fogj sörényt és bevált ez is csak az akaraton múlik mára még ugratni is megtanulnam!
2014. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!