Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kobak méretet hogy nekem...

Kobak méretet hogy nekem milyen kell hogy tudom megállapítani? Ez jó vagy nagy? (Bővebben és értelmesebben lent. )

Figyelt kérdés

Láttam egy videót hogy milyen a jelyes megfelelő kobak és elgondolkodtam azon hpgy az enyém az-e?

Ovális alakú fejem van. A kobakokat pedig nem arra tervezték kifejezetten hanem, hhogy mindenkinek jó legyen a kerekebb fejűeknek is.

Ha a kobak oldalát beszorítom (hozzászorítom) a fejemhez akkor a másik oldalon kb. egy 2ujjnyi hely marad.

Megfelelő nekem a kobak?

A boltban azt mondták az a jó ha egy kicsit ringatózik a videóban viszont azt hogy nem.

Melyik a jó? (nekem olyan van amit a boltban mondtak)

Lehet hogy nagy rám?

Mit csináljak?



2013. dec. 27. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha szorít, és túl feszes, viszont a 2 ujjnyi hely szerintem kicsit sok.
2013. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a kobak kicsit nagy rád. Ha most vetted és szerencséd van talán kicserélik.
2013. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már fél éve vettem.

Ovális fej de elvileg ez kerek fejűekre is jónak kell lennie.

2013. dec. 28. 08:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megfelelő. Ez ugyanúgy van, mint a motoros sisakoknál: nem szabad nagyon elálló résznek lennie, nem szabad szorító résznek lennie, puhán simulnia kell a fejedre. Van olyan kobak, ami ovális fejformára készült (ezt onnan tudom, hogy az én fejem is ovális), másmilyet nem szabadna megvenni. Több boltot is végig kell nézni, ha kell.


Mondjuk nem fog számítani, ha nem valami nagyon durva balesetet szenvedsz el, de legközelebb jobban figyelj erre szerintem.

2013. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja és nem szabad ringatóznia, mint ahogyan semmilyen sisaknak sem, nem értem miért mondtak a boltban ilyen hülyeséget :( A legtöbb külföldi sisakgyártó úgy definiálja a megfelelően illeszkedő sisakot, hogy ha a fejedre rakod, és mozgatod, akkor finoman mozgatnia kell magával együtt a fejed bőrét, valamint (ahogy írtam is) nem szabad elálló vagy szorító részeknek lenniük. Ezen kívül a szíjat bekapcsolva semmilyen módon nem szabad tudnod letolni a fejedről.

Ringatóznia semmiképpen sem szabad.

2013. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi sztem másikat nem tudok venni 24 000 Ft-ba került nincs pénzem mégegyre és a szüleim sem engedik de akkor megszorítom a hátulját és a szíjat
2013. dec. 29. 10:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak nem casco? Nekem se voltak jók azok, pedig nagyon szépek. Szorítsd meg amennyire tudod, aztán legközelebbi kobakvásárlásnál majd másik fajtát vagy méretet válassz, ami jobban illik.
2013. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem Equitheme kobakom van.

Kb. mennyi ideig jó egy kobak mikor kell lecserélni?

2013. dec. 29. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem adod el és az árából veszel egy olyat ami jó?
2013. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem sokan vesznek használt kobakot... Én se tenném.
2013. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!