Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez valami probléma vagy...

Ez valami probléma vagy természetes dolog?

Figyelt kérdés

Nagyon csodálkozok azon,hogy amint kihozom a boxából a lovamat nem a kaja az első dolga,hanem,hogy meghemperegjen a sárban.Minden reggel,naponta kb. 2-szer.Le szoktam ápolni este,csak annyi kosszal hozom ki,amennyit az éjszaka magára szedett (pár szál szalma).

Ugye ez természetes,hogy rögtön hempergőzik? Vagy lehet,h bőrbetegség? 3 éves a ló.



2013. dec. 28. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Probléma. Ha szalma van a hátán, akkor a boxban is hempereg, nemcsak a sárba, ez már feltételezi, hogy valami irritáljaa bőrét.

Első lépés az, hogy nem takarítod. Ugyanis ez csak az ember baromsága, hogy azt hiszi kell. Hát nem, a ló öntisztuló és pont, hogy jó neki ha nincs minden nap kikefélve - főleg ha nem használják, mert az ugye más, hogyha azért pucolod, hogy a nyereg alatt ne legyen kosz.

2013. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó. Szalma van a hátán, már probléma? Jobb szeretem látni, ha a lovam a szalmában fekszik, mintha a sárban. :D

No már, ha lefekszik óhatatlanul szalma kerül a hátára. -.-"

2013. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csinálta a lovam, hogy feltűnően sokat hempergett. Végül, mivel annyira elfajult a dolog, hogy ki is dörzsölte néhol a szőrét, megvizsgáltattam. Kiderült, hogy tetves. Nem mondom, hogy a tiéd is az, csak azért szerintem turkálj bele a szőrébe egy erős ledlámpa fényében. Vagy ha nem tudod, mit keress, hívj ki rá egy orvost, nézzen rá. Aztán lehet, hogy semmi... csak biztos ami tuti :)
2013. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül baj. Enyémek is lehemperegnek mikor kiviszem őket. Utána esznek. Nincs semmi bajuk. de azért figyeld, h kidörzsöli-e
2013. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 x) ***** válasza:
100%
Az én lovam is ilyen, első dolga, hogy meghempereg mert puha, homokos a talaj egy része. Nincs ebben semmi rossz szerintem, de azért nézesd meg egy állatorvossal a bőrét csak a biztonság kedvéért. Az meg, hogy szalma kerül rá a boxban nem jelent semmit, egyszerűen lefekszik éjszaka pihenni. De a minden napos csutakolás tényleg nem annyira jó neki, elég 2 naponta is, vagy csak a nyereg helyén tisztogatni mielőtt lovagolsz rajta.
2013. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy csak az esti alvás közbeni szalma van a hátán,akkor oké,ha jön a doki,majd megkérem,hogy nézze meg,ha van ideje :)
2013. dec. 28. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha szalma van a hátán, simán jelenthet csak annyit, hogy este lefekszik aludni, ami önmagában jó, mert azt jelzi, hogy biztonságban érzi magát.

Hogy kint egyből hempereg, az természetes, a ló nem véletlenül csinálja: a sár megvédi a rovaroktól, és egyebektől, sőt, ha alul áll a rangsorban, akkor a többiek harapását is tompítja...

A hempergés akkor lenne gond, és utalna nagy bajra, ha folyamatosan csinálná, nem napi 1-2×, hanem 5-10 percenként szinte.

2013. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont. Valószínűleg semmi gondja a lónak, nekem sok lovam csinálja, hogy hempergéssel kezd, aztán megy tovább. Ha nem látni elváltozást, én nem is gyanakodnék bőrproblémára. Egyszerűen jól érzi magát és kész. :-)

Attól pedig semmi gondja nem lesz a lónak, ha naponta leápolják. :-)

2013. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!