Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Túl sok sót eszik. Lehet tőle...

Túl sok sót eszik. Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
A lovam elég gyorsan fogyasztja a nyalósót. Leszedjem tőle egy időre? Vagy ez azért van, mert nemrég került hozzám, és előtte nem kapott, most meg pótolja a hiányt? Nem lesz "túladagolása"?

2013. dec. 28. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz "túladagolása". Eddig nem volt előtte,akkor érthető ,hogy nekiesik. Vize legyen,és kapjon szénát bőven.
2013. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyit vesz magához, amennyire szüksége van, sómérgezése nem lehet. Ha eddig nem volt előtte huzamosabb ideig, minden ló ráveti magát, és egy ideig nagyon intenzíven fogyasztja, de utána szépen beáll egy szintre, és normális tempóban fogja fogyasztani. Az enyém mikor hozzám került, két kg só felét-háromnegyedét betömte két hét alatt, utána a maradékot egy hónapig nyalogatta legalább... Semmi baja nem lesz tőle, ne vedd ki. A ló pontosan tudja, mire van szüksége :) Víz legyen előtte, arra figyelj.
2013. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hasmenése lehet, azt nem tudom, hogy magától a sótól, vagy a sóra megivott rengeteg víz miatt. de ha már eltelt 1-2 nap, akkor már mindegy, mostanra már csak nem falja olyan vadul!
2013. dec. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gipősz ***** válasza:
Az enyém ugyan ezt csinálta amikor elhoztam az előző helyéről. Én sem tudtam, hogy nem fogja e "túl" enni magát belőle, ezért inkább kivettem neki, majd minden nap betettem negyed órára. Valószínűleg az előttem szólóknak igaza van és nem enné túl magát belőle, mert az enyém is néhány nap múlva már csak a "normál" mennyiséget eszegette, nyalogatta belőle.
2013. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!