Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell használni hogy a...

Linda1999 kérdése:

Mit kell használni hogy a lónak ne legyen patarothadása és mennyibe kerülnek milyen gyakran kell ezeket használni? és a pata zsír mennyibe kerül milyen gyakran kell használni?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy mit kell használni hogy ne jöjjön ki a lónál ez a betegség a patarothadás
2013. dec. 29. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokan úgy tartják hogy mindig ki legyen kaparva a lónak a patája. Én azt olvastam viszont hogy az viseli meg ilyenkor a legjobban a patáját hogy a nap egyik részében a száraz almon van a másik részében meg jelen időben elsüllyed a sárban. Ezért én este nem kaparom ki a patáját ugyanis a sima sár nem tesz kárt a patában. Csak akkor kaparom ki neki ha kavics mehetett bele és arra is figyelni kell hogy ne maradjon benne trágya. Nekem ez eddig egész jó bevált. Ilyenkor is be kell kenni a patáját patazsírral, amit szerintem elég hetente egyszer. Én ilyen sárban kátránnyal szoktam legalább a talpát, ez szárító hatású.

Nem a patakaparásról akarlak persze lebeszélni mert ha lovagolsz legalább akkor mindenképpen nézd meg de nem baj ha este sáros patával marad a boxban.

2013. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Közkelető tévhit, hogya sár vagy a nedvesség rothasztja be a patáját! Valójában a trágyalé, de még annak is idő kell. Ridegben tartott lovaknál, dacára annak, hogy napi szinten hónapokig sárban járnak nem fogsz patarothadást tapasztalni. Ez megint egy tipikus "boxbetegség", amit a mesterséges környezetben való tartás idéz elő leginkább.
2013. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A ló helyén legyen megfelelő a vízelvezetés, magyarul a vizelet el tudjon távozni. Napi szintű trágyázás és a száraz alom távol tartja az ilyen betegségeket. Télen sok helyen mély almot használnak, akkor is a nedves, hugyos részeket és trágyát ki kell dobni, helyére száraz szalmát tenni.
2013. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat . És az ilyen sprayk sokba kerülnek ? nem tudtok nekem a sprayk közül egy két nevet leírni mert én nem találok olyan oldalt amin a a spray-nek a neve is le lenne írva . :/
2013. dec. 31. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez a kérdés nem most lett kiírva, de úgy láttam még nem érkezett válasz a kérdező legutolsó kérdésére.

Én Hyposol-lal szoktam fújni a lovam patáját, de azt hallottam mindenhonnan, hogy az SBC paszta kezeli ki a legjobban, ha már megvan a betegség.

2014. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiegészítem még: a patazsír már nem alkalmas, a meglévő nyírrothadás kezelésére, mert bezárja a vizet a patába, kezeléskor pedig a kiszárítás a cél. SBC paszta alkalmazás tökéletes.
2014. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!