Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha nem volt eléggé bemelegítve...

Ha nem volt eléggé bemelegítve a ló és úgy vágtázik, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Kimentem a barátnőmmel a lovarda melletti mezőre edzeni mert a pálya csúszós volt. Egymás mellett mentünk és alig értünk ki (kb 2 perc lépés) megugrott a barátnőm arab telivérje, és én se tudtam a kisbérimet visszafogni, nagyon gyors galoppban mentek percekig, elkezdtek versenyezni és nem tudtuk megállítani őket, mert fenn maradni is nehéz volt. Kb 1-2 percet vágtázhattunk így, de nem biztos, úgy féltem, hogy óráknak tűnt:) De aztán sikerült őket körre fordítani és megálltak, ügettünk kicsit velük, egyik se sántított, csak megizztadtak, aztán léptünk. Nem volt semmi bajuk, úgyhogy utána ügettünk meg kicsit vágtáztunk vágtáztunk még kb 35-40 percet, a szokásos edzést. Utána se volt semmi bajuk, takaróval leszárítottuk őket takaróval, megnéztük a lábaikat, nem fájt nekik sehol. Lehet attól a galopptól bajuk? Mire figyeljünk, mennyi ideig?
2014. jan. 1. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a lovaitok lábainak nem lett baja. Nem feltétlenül lesz ilyentől baja a lónak de nem egészséges ha mindig úgy kezdi valaki hogy kiér az istállóból és már vágtázik. A lónak is ugyanúgy kell a bemelegítés mint az embernek. Bemelegítés nélkül könnyebben meghúzhatja magát, ínszalagszakadás is lehet.
2014. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bemelegítés nélkül nagyobb a sérülés veszélye (szalag, ín, izom), ami nálatok szerencsére nem következett be. ettől függetlenül a jövőben (is) figyeljetek mindig az alapos bemelegítésre.
2014. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma mégis sánta volt a lovam, holnap jön hozzá az orvos, remélem semmi komoly :(
2014. jan. 2. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Ínszalag vagy izomszakadás is lehet a vége, az izmok letapadhatnak, könnyen megránthatja a ló valamelyik lábát, stb.

Ilyenkor mindig vedd fel lépésbe, gyors leléptetés, majd bő 15 perc állás, és vezesd meg: ekkor fog látszódni, ha lesántult.

Ha megugrik a ló, és nem tudod felvenni, kérj tőle kört, amit kezdj el szűkíteni, egy bizonyos átmérő alatt automatikusan felveszi magát, elkerülendő, hogy orra bukjon.

2014. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül körön sikerült őket felvenni, csak sokáig nem tudtuk őket körre venni mert buckás volt mindkét oldalunkon a föld. Meg általában mindketten nyugodt, lusta hajós lovak, váratlanul ért mindkettőnket hogy így elrohantak. Köszönöm az infókat!:)
2014. jan. 3. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!