Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak nem akar a társává...

Sonjador0427 kérdése:

A lovak nem akar a társává fogadni. Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy lovat akit ismerek, de a találkozásunk (két hónapig lovagoltam) és a között hogy megvettük, majdnem fél év telt el, tehát már nem emlékezett rám. Már a lovardában van, de olyan, mint ha nem akarna elfogadni mint társát. Nem jön oda hozzám, és szinte kergetni kell hogy elkapjuk, edzéseken állandóan bakol. Mit csináljak hogy társává fogadjon? Vagy ez csak idő kérdése?

2014. jan. 3. 13:49
 1/8 A kérdező kommentje:
*lovam
2014. jan. 3. 13:51
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

egy ló társáva úgy sosem fog fogadni, mint mondjuk egy kutya, nem fog boldogan nyihorászva odarohanni, ha mész (nem mondom, hogy nincs ilyen, de ez nem lehet elvárás, mert elenyésző), nem kötődik úgy az emberhez.

az viszont nem normális, hogy úgy kell becserkészni, az sajnos nem jó...

most erre egy kimondottan rossz tanácsot fogok adni, amit mindenki le fog hurrogni. egy darabig mindig vinni kell neki valami kis finomságot... nem sokat, egy darab répát pl. és akkor megszokja, hogy ha bemész hozzá kap valamit. idővel már ő fog odamenni. aztán néha nem viszel neki, de ő odajön, aztán idővel el lehet hagyni a finomságot.


az a baj, hogy én több lovat is ismertem, ami szabályosan menekült a gazdája elől, de annak meg is volt a oka, mert kétlem, hogy élvezetes lett volna a lónak a lovaglás (a gazdája igen erőszakos volt...). ezzel nem azt mondom, hogy te rossz lovas vagy, vagy fájdalmat okozol neki, de egyértelmű, hogy nem szeretné veled elhagyni a karámot.


csinálhatod azt is, hogy nem csak lovagolni hozod ki, hanem néha kihozod csak legelni, vagy kihozod és 5 perc múlva visszateszed, hogy ne kösse össze a kötőfék látványát feltétlen a lovaglással.


de ne legyenek irreális elvárásaid, még szép, hogy fél év után nem emlékszik rád!


ja és idővel sok minden fog változni. ha csak te lovagolod, csak te foglalkozol vele hiába van bértartásban meg fog ismerni és idővel ha nem is megszeretni fog, de meg fog szokni.

2014. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 x) ***** válasza:
A lovaknak nagyon jó az emlékezetük. Fél év után simán emlékszik rád, az én lovam 5 év elteltével is felismerte a régi gazdáját. De valószínűleg a lónak nincsenek túl jó emlékei a lovaglással kapcsolatban. Nem mondom, hogy te okoztál neki rossz élményeket, csupán azt, hogy nem igazán szeret dolgozni. Csemegét ne vigyél neki ok nélkül, mert úgy elkapatod vele, hogy soha többet nem neveled ki belőle a csipkedést. Viszont tényleg ne csak akkor menj oda hozzá, ha dolgozni akarsz vele, néha csak ülj mellette egy fél órát, ápolgasd, beszélj hozzá. Ezen kívül pedig az idő majd segíteni fog. Nem ártana egy picit átlovagolni sem, hogy szeressen dolgozni, kicsit kivinni terepre és csak menni céltalanul, elvárások nélkül. Ha ismersz profi belovaglót, akkor ő is sokat tudna segíteni. Arra pedig ne várj, hogy a társa legyél. A lovak között (így nyilván ló-ember között is) rangsor van. Vagy fölötte állsz (normális esetben), vagy alatta. Majd ha fölé kerülsz, és vezetője leszel, akkor fog tisztelni és megbízni benned, és akkor lesz olyan a kapcsolatotok amilyet szeretnél.
2014. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lovam is ilyen volt, szerintem ne aggódj ezen. Új helyre került, ismeretlen emberek veszik körül. Az enyémet két hónapig kellett a karámban hajkurászni a hozzám kerülése után, de aztán pár hónap múlva megszokott engem is, meg a helyet is, így ma már nem kell kergetni a karámban. Azt nem mondom, hogy odajön, de nem megy el ha valaki meg akarja fogni, csak áll. Aztán nálunk is voltak az edzéseken gondok, ezeken valóban egy átlovaglás segíthet, vagy itt is szimplán az idő. Úgyhogy szerintem ne aggódj, néhány hónap múlva már nem lesz ilyen problémád vele szerintem, csak adj neki időt. Van amelyik lónak több idő kell, van amelyiknek kevesebb.
2014. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes válaszolónak, majd próbálkozom :)
2014. jan. 4. 08:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Soha ne kergessétek! Menj felé és amikor elindul állj meg, aztán kezdj el kicsit hátrálni. Magától oda fog menni hozzád. Kaját ne vigyél neki csak úgy mert csipkedni fog.
2014. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem ez fura ez a csipkedés, hogy többen is ezt írjátok, eddig összesen 9 lovam volt az elmúlt 20 évben és mindig vittem kaját a kezdeti időszakban és utána is néha és a 9-ből egy se csípett soha. az igaz, hogy keresik a kaját, szaglásszák a zsebemet, néznek kérdőn, de nem követelőzött egyik se agresszíven, főleg, hogy hol van kaja, hol meg nincs, tehát kár is lenne.
2014. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, nem szó szerint kergettem, és futkostam a ló után, hanem odasétáltam aztán ő elsétált, aztán messzebb mentem, akkor még messzebb sétált, végül szénát vittünk neki és akkor odajött
2014. jan. 5. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!