Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lò ragaszkodobb?

Melyik lò ragaszkodobb?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a friz egy gazdihoz ragazkodik de tudnátok még lófajtákat mondani akik ragaszkodos tipusok?

2014. jan. 3. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsenek nagyon ilyen külön fajták.

Az biztos, hogy átlagosan a heréltek barátkozósak.

De például van egy hely, ahova lovagolni jártam, ott két arab telivér volt, és úgy követték a gazdit, meg annyira szófogadóak voltak (pl nem mentek el, ha kikötés nélül voltak), hogy máshol nem is láttam olyat. :)

2014. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Póni:)
2014. jan. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Shangya Arab,Quarter horse
2014. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindegyik fajtában van olyan ,ami jobban közeledik az emberhez és olyan is amelyik megtartja a távolságot. Nem fajtától függ ez.
2014. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 x) ***** válasza:
Ez egyáltalán nem fajtától függ, hanem egyedtől és bánásmódtól.
2014. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor esetleg olyat ami azt szereti ha egy ember lovagolja?

2014. jan. 4. 16:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem alapjáraton a ló nem szereti ha lovagolják.
2014. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha egy-emberes lóra gondolsz (aki minden új lovasát teszteli és csak egy embert fogad el), az 100%-osan egyed, illetve neveltetés függő, a genetikának (vagyis a fajtának) semmi köze nincs ehhez. Ez amúgy a frízre is igaz.

A fajta leginkább a ló küllemét adja meg: színe, marmagassága, izmoltsága, tömege. A vérmérséklet csak annyiban függ a fajtától, hogy általánosítva a hidegvérű lovak (amiknek a méretéhez képest is nagy tömege van) nyugodtabbak, lanyha mozgásúak, míg a melegvérűek fürgébbek és sportosabbak (a pónikat, kislovakat most hagyjuk). Magyarul a ló jelleme, emberhez való viszonya kizárólag a tapasztalataitól függ és nem a származásától.

2014. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem fajta, hanem egyed, azon belül s a ló természete, és a gazdájáé: ahogyan bánik vele, mennyit foglalkozik a lóval, és mindezt hogyan teszi, stb.

Lehet frízem, ha minden nap csak kimegyek, rádobálom a cuccot, lelovacskázom a magam egy óráját, félúton jól elverem, hogy miért nem megy már megint úgy, ahogyan tegnap az Eurosporton láttam, aztán bedobom a bokszába... Hogy is mondjam, szerintem nem fog a végletekig ragaszkodni hozzám, hamarabb kezd kötődni a lovászhoz, akitől a kaját kapja.

2014. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oke tudom egyentol függ de mondjuk biztos van távolság tartobb lo meg barrátsagosabb fajt szerint es tudom hogy ha mondjuk ra illik altalánosagban a távolság tartas es vannak kivetelek tudom meg forditva is igaz de nagy altalanosagba beszeljunk kerlek!
2014. jan. 5. 01:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!