Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? A lovam (angol...

Mit csináljak? A lovam (angol telivér) mindent megcsinál amit kérek tőle de a pályára nem akar bemenni. Próbáltam már bevezetni de úgyse sikerült. Az edzőm szerint csak hisztizik. Mit csináljak vele szerintetek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy próbáld hogy beszélsz hozzá és adogatod neki a répát aztán amikor már bent van ,megdícséred. Nálam ez vált be :) Lehet ez attól hogy hisztis,de attól is,hogy rossz tapasztalata van a pályával(ütötték vagy valami) Írj ha kipróbáltad ,jó? :)
2014. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy viszel répát és azzal,csak ahhoz meg nem jó ha hozzászokik,mert a végén csak azzal fog működni. Belehet vetni egy olyan trükköt ,hogy előreküldeni egy másik lovat és beállni vele mögé,a másik ló után hátha elindulni és ha látja ,hogy az bement gond nélkül ,akkor vele sem lenne talán ez gond. DE ha nem félelemből ,hanem hisztiből csinálja akkor meg le kell rendezni nála,határozottan előrelovagolni,ha kell pálcával.
2014. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az edződ szerint hiszti, akkor nem répa, nem csalogatás, hanem határozott előrelovaglás. Mi az, hogy nem megy be? Esetleg könnyítsetek neki annyit, hogy legyen bent egy másik ló - lehetőség szerint olyan, akivel jól kijön.

Egyébként az edződnek kell, hogy legyen ötlete, másként hogyan edző? Ha neked nem sikerül, kérd meg őt, hogy csinálja meg.

2014. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Akkor mégse csinál meg mindent, mert az azért egy elég alap dolog, hogy a ló az előrehajtó segítségekre reagáljon, még akkor is, ha nem akarja, vagy bizonytalan.


Ez a becsalogatás pedig egy vicc. Van egy ellenkező lovad, amivel nem bírsz, ezért ráhagyod (jutalom 1), leszállsz (jutalom 2), kaját kínálsz fel neki (jutalom 3) és miután megdicsérted az ellenkezésért, elvárnád, hogy következő alkalommal nyereg alatt bemenjen?

A lovat kell jutalmazni, de csak akkor, ha engedelmeskedett. Azt végképp nem értem, hogy van melletted edző (?) aki nem tud olyan tanácsot adni, amivel be tudnád lovagolni, vezetni a lovadat az adott helyre.

Legközelebb csak akkor próbáld meg, ha elhatároztad, hogy márpedig a ló bemegy, nem csak "próbálkozol" vele, mert azzal a hozzáállással már azelőtt feladod, mielőtt elkezded.

2014. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vallettának van igaza, legyen nálad pálca, sokszor már a tudat, hogy ott van, elég a lónak, hogy ne legyen kedve szívózni. Mivel nagy eséllyel nem fél, hanem tényleg csak hiszti, ezért legyen határozott előrehajtás, csizma, derék, ha nem megy, próbáld ügetésből. Ha meg akarna állni, akkor 1-3 pálcacsapás a farára vagy hevederhelyen, tudasd vele, hogy itt most az a helyzet, hogy ő oda márpedig bemegy. Egy-kétszer kell ezt vele max. elrendezni, és nincs gond, ellenben ha leszállsz, imádkozol neki, még mindig nem sikerül, erre jutalmat adsz neki, akkor azzal csak ráerősítesz benne, hogy ezt vártad, a világért se menjen oda be addig, amíg rajta ülnek.
2014. jan. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és ki fogom próbálni azt hogy elötte megy egy másik ló amugy az edzőm nem foglalkozik vele mit csinálok és mit nem oldjam meg egyedül én lovam szoval köszi a segítséget.
2014. jan. 5. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de hogy lehet valaki az edződ, aki nem is foglalkozik veled? És te ennek az embernek szoktál fizetni az edzésekért? Mert ha így csinálja, nagyon nem kéne.... Én biztos azonnali hatállyal váltanék a helyedben.

Szerintem egy edzőtől ALAP, hogy segít akkor is, ha épp nem vele van edzésed. Nálunk, ha a tanítvány (akár nem is az én tanítványom, hanem a tesómé) nem boldogul valamivel, akkor odamegyek, segítek. Ez a minimum. Még ismeretlennek is segítek, ha szüksége van rá, nem hogy tanítványnak!!

2014. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az én lovam nem menne be a pályára, és az edzőm vállat rántana, hogy akkor ma nem edzünk, még aznap keresnék másikat, az is hétszentség. Már nem azért, de ha én fizetek neki azért, hogy tanítson engem és a lovam, akkor az a minimum, hogy nem ott akadunk el X időre, hogy be se jutok a pályára. Ő meg adja vissza az edzői papírját, mert ilyen szinten én is tudnék edző lenni, hogy ha gáz van, vállat vonok, addig meg csinálj valamit, és jó az úgy.
2014. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom már elkezdtűnk ujjat keresni ez csak addig van igy amig nem találunk egy másikat.
2014. jan. 6. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!