Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek állatkínzó vagyok?...

Szerintetek állatkínzó vagyok? Angol telivér

Figyelt kérdés

A szüleimtől kaptam egy fél éves angol telivér csikót két hónapja, ami 1 millióba került. A lovardába mindenki őrültnek néz, hogy négy éves koráig nem akarok ráülni, se semmilyen kemény munkát végeztetni vele.

Azt akarom, hogy a csontjai megerősödjenek, kifejlődjön és nem akarom versenyeztetni.

Ezért is röhögnek. Nem értik minek kaptam, akkor angol telivért, ha nem versenyeztetem.

Persze rengeteget foglalkozok vele, tanítgatom kisebb-nagyobb dolgokra, de nem terhelem le az agyát. Sokat játszunk vele, ismertetem más lovakkal, mindenből jót kap. Naponta szoktam azt, hogy kötőféket teszek rá, egy vezető szárat és futunk, sétálunk. Van egy másik lovam is, aki mellett hetente(most már még gyakrabban is) megy. Terepre is kijön velünk (teszek a fejére szájkosarat, mert mindent összevissza eszik). Pálya munkára is jön, aranyos, ahogy az alacsonyabb akadályokat ugorja át. Van csikó társasága is.


A lovardában mindenki avval húzza az idegeimet, hogy fél év és elkezdhetném belovagolni, hogy versenyezzek vele. Aztán cikiznek, hogy az angol telivér azért él, hogy galoppozhasson, hogy versenyezhessen. Úgy gondolják a versenyzés egészséges a lónak. Pedig nem is tudják, hogy hány angol telivér hal meg három-négy évesen. Azt mondják, hogy csak a ló agyát húzom, hogy szerintük visszafog fejlődni. Szerintem nagyon nem. Már otthagytam, ezért egy lovit, mert nagyon szekáltak. Most már nincs lehetőségem cserélni. Úgy igazából nem nagyon érdekelnek. Meg aztán amikor megharapott(!) a gézengúzom egy picit rácsaptam az orrára. Azt mondták, hogy milyen ember vagyok, hogy verem a lovat! De amikor az ő lovuk sántul le, arra fogják, hogy a ló nagyon fáradt, ezért viszi be az istállóba vagy arra, hogy a lova megjátssza magát. Azt is mondták nekem, hogy ha még egyszer meglátják, hogy megütöm a lovamat kidobnak engem.

Akkor a másik lovamra is szoktak panaszkodni, hogy egy csődörrel nem nevelhetek csikót. Mer, hogy a csikóm agresszív lesz. ( A csődöröm nem agresszív, ahol vettük, ott hat éves gyerekek tanultak rajta lovagolni. Jó nevelt lovam van, aki először találkozik vele, azt hiszi, hogy kanca.)Amikor a karámban hagytam a csikómat és a csődört öt percre(ötven méterről figyeltem őket), akkor csipkelődős játékot játszottak, hogy gyengéden csipkedik a másikat. Azt mondták nekem, hogy az a két ló megeszi egymást és ha így folytatom az állatvédőkkel beszélnek és elveszik tőlem a két pacimat.

Ezt megtehetik? Szerintetek igazuk van? Elnyomom a csikóm életét azzal, hogy nem akarom, hogy a Kincsem Parkban és más pályákon fusson?

18 éves lány vagyok, hat éves korom óta lovazok(ápolom őket, stb.Tizenöt évesen felneveltem egy lovat, ami ma is egy kis angyal, díjlovaglásban versenyez)

De akkor állatkínzó vagyok? Mit csinálok rosszul?


2013. nov. 11. 11:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit csinálsz rosszul? Azt, hogy meg akarsz felelni a többinek. Meg kellene mondanod nekik, hogy feleslegesen koptatják a lepénylesőjüket, mert fütyülsz a véleményükre, a tied a ló, azt csinálsz vele, amit akarsz, ha meg netán feljelentősdit akarnak játszani, hát feljelentést éppenséggel te is tudnál írni az MKEH-nek, oszt akkor majd jól el lesznek tiltva a tevékenységtől mindaddig, mígnem 100%-ig meg nem felelnek az új eu-konform lovardatörvénynek, úgyhogy csak hátrább az agarakkal!
2013. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi:D Egy ember, aki nem hülyézz le, hogy nem akarom tönkre tenni a lovat két éves koráig. De nagyon bántóak.


Meg próbálok nem nekik megfelelni, csak annyi bántást kaptam tőlük, hogy... De gondolom minden helyen van egy célszemély, akinek az életét akarják megkeseríteni. Csak attól tartok, hogy beleverik a fejembe, hogy állatkínzó vagyok.

2013. nov. 11. 11:51
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen ilyen önbizalom hiánnyal rendelkezni...Pont ez az az idő, amikor tojni kell az irigykedőkre és élvezni az életed, a lovazást, bármit.

Alapvető hülyeség, hogy azért mert csődör agresszív. Nekem is csődöröm van, engem is megszólnak, mert még nem ültem a 3,5 éves lovamon. Na és? Nem érzem, hogy kész lenne még rá, se fizikailag, se tudás tekintetében.

Különben meg, én dolgozok vele, én fizetek érte ugyan mi közük lehet hozzá?

Tegnap is belekötöttek, hogy milyen sovány...Te jó ég, hát már-már "gurul". :D

Egy szónak is...ne foglalkozz velük, hagyd rájuk, ha nem reagálsz úgyis abba hagyják idővel. Ha meg mégse az mindig hatásos, ha a kezedben a kantárral megindulsz feléjük. :DDD

2013. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. Sok boldog percet neked és a pacidnak:D
2013. nov. 11. 11:53
 5/22 anonim ***** válasza:
No, azért még lehet, hogy csinálsz hülyeségeket is... a fene se tudja a monitor mögül megítélni, kinek van igaza. De a lóiparban annyi mekkmester van, hogy könnyen előfordulhat az is, hogy egydül neked mindenki mással szemben.
2013. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

az tény, hogy akkor lovagolod be, amikor szeretnéd, bár azt érdemes tudni, hogy a telivérek korábban érnek, mint a többi fajta, de ez nem jelenti azt, hogy 2 évesen már lovagolni kéne, ha akarod sosem lovagolod be.


amit szerintem senki nem ért, hogy minek vettek a szüleid 1 millióért telivér csikót, ha nem akarod versenyeztetni, ugyanis hobbira, arra, hogy terepre járj, stb. sokkal olcsóbb lovat is lehetett volna venni, illetve más fajtában egy fél éves csikó azért kerül 1 millióba, mert nyilván olyan vérvonal, hogy adott szakágban nagyon eredményes lehet, a telivér is azért drága, csak ő éppen gondolom én nem azért volt 1 millió, mert fantasztikus díjló, vagy ugróló lesz belőle, hanem mert a galoppon nagyon jó esélyei lennének... tehát egyszerűen nem logikus 1 milliót adni egy lóért, amit aztán nem használsz arra, amiért drága. arra a kérdésre, hogy miért vetted (tudom, nem te fizetted, a szüleid), vagy miért pont telivért mit válaszolsz?

2013. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igazából ebben a lóban megláttam valamit. Ott voltam amikor született. Érzelmi okok végett vették meg anyumék. Nem is kértem tőlük, de hát elfogadtam. Nagyon boldog vagyok evvel a lóval. Szerintem megérte megvenni. Amúgy a lovardába nem hagoztattam az árát.
2013. nov. 11. 13:09
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy állatkinzó Kuss
2013. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
A Kuss-ot úgy értem, hogy szóéj rájuk.
2013. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Oké:) Nagyon szépen köszönöm.
2013. nov. 11. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!