Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő keresés után...

Mennyi idő keresés után találtátok meg a lovatokat, és mennyit változott az elképzelés?

Figyelt kérdés
szín, ár, tudás, hely ilyenek
2014. jan. 5. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég hamar, ő volt az első, akit megnéztem, de aztán még megnéztem egy párat, mire megvettem őt. Szín elképzelésem nem volt, a jó lónak nincsen színe... Sárgát mondjuk nem akartam, de bármi más jöhet... Végül sárga lovam lett. Árban volt egy keretem, a fölé nem mehettem és kész, ha várok még 5 évet, lehet, akkor se. Ez nem volt nagy keret, de nekem mindegy volt, mert nem akartam magasan képzett lovat semmiképp, nekem az az élmény, hogy a ló velem jut el valahonnan valahová, és minél több dologra én akartam őt megtanítani... Ennek alapján vettem lovat, igazából nem voltak túlzó elvárásaim: ne legyen rosszindulatú, legyen útlevele, legyen belovagolva (legalább elvileg...), bő 10 évnél ne legyen idősebb, és jellemben passzoljon hozzám. Ennyi.
2014. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kb 3 hónapot keresgéltem, sajnos minden lónak utána kellett néznem, akkor is, ha az ország másik végében árulták, sajnos elég sokszor próbáltak becsapni, pl nem azt a lovat vezették ki, aki a hirdetésben a képeken szerepelt, én vittem állatorvost is, sokszor kiderült, hogy a borsos áron árult ló pl gyógyíthatatlan beteg, vagy épp hiányoznak a papírjai, vagy épp annyira fásult, mintha 10 évvel idősebb lenne. Volt egy ló, aminél a hirdetésben remek ősöket adtak meg, ehhez képest nullás sütése volt.

Az volt a kikötés, hogy egészséges legyen, fiatal, ne legyen sárga, legyen belovagolva, lehetőleg herélt legyen, és ha lehet valami nyugodt fajta. Ehhez képest megvettem egy sárga arab telivér kancacsikót, az egyedüli szempont ami stimmelt, hogy egészséges volt, és fiatal. Valami megfogott benne, bátor volt, szilaj, de a kisgazdikkal (gyerekek) hihetetlenül jóindulatú, csikó létére felfogta, hogy sosem használhatja a fizikai erőfölényét emberrel szemben. Sosem bántam meg a döntésemet, egyszerűen fantasztikus ló lett belőle. A lovardában amolyan mindenki kedvence. A kérdésedre pedig csak azt tudom válaszolni, hogy a kezdeti elképzelés egy erős fekete magyar sportlóról szinte megsemmisült, és totális pálfordulatot vett, mikor megláttam ezt az arab kancát. Így utólag visszatekintve áldom az eszemet, hogy már elsőre megláttam, milyen fantasztikus jelleme van ennek a lónak.

2014. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ó, én egy hét alatt :D Az előző lovamtól sajnos búcsút kellett vegyek egyéb okok miatt. Aztán mikor találtam helyet neki, és el is vitték, elkezdtem nézni a hirdetéseket a lovasok.hu-n, meg más honlapokon. Ez így ment több hétig, eredmény nélkül. Aztán egyik nap egyszer csak rátaláltam egy kép nélküli hirdetésre. Igazából sose nézegettem ilisztráció nélküli hirdetést, csak véletlenül arra jártam, és megnéztem, mert a ló amúgy minden követelményemnek megfelelt, csak hát fogalmam se volt, hogy néz ki. A hirdetést 2 napja tették fel, úgyhogy elég friss volt, írtam is a nőnek, hogy érdekel, és szeretnék képet kérni. Másnapra kaptam is, és első látásra beleszerettem ^.^ Úgyhogy a következő napra összeszerveztünk egy "lóvizitet" az edzőmmel, rá három napra az orvos is kivizsgálta, pár napon belül pedig el is szállítottuk. Gigantikus mázlim volt... ő volt az első ló, akit megnéztem. Azóta is kész vagyok tőle, értelmes, jóindulatú, csodaszép. Csak hát vannak kettyenései 8-)


Elég sok kritériumnak kellett megfeleljen mellesleg: herélt, alap szinten belovagolt (tehát látott nyerget), magas (170+), ugrásra képes és élénk legyen, inteligens, ki tudjam fizetni, ne kupec árulja, és ne legyen betegségre hajlamos. És hát jó lónak ugye nincs színe, de örültem volna, ha jegy nélküli pej. És minden stimmelt :)

2014. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Több mint fél évbe telt bele. Ugrólovat szerettem volna, ezzel nem is volt gond, de aztán jött az, hogy sok lovat megnéztem, páron már láttam, hogy nem passzol hozzám.

Aztán voltak olyan lovak, amiknél nem éreztem azt, hogy na igen, ő kell nekem.

Végül fél év után nem sokkal találtam egy pej heréltet, elmentem kipróbálni, már a megismerkedésnél valami megfogott benne. És mikor kipróbáltam, akkor már tudtam, hogy ő kell nekem. Jófej, segítőkész típus volt. Összepasszoltunk.

Ennek 3 éve. Azóta se változott meg, hogy nekem ő kellett és minden nap mikor ránézek, rájöttem, hogy megérte a várakozás, hogy ennyi ideig kerestem.

2014. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy kerek év kellett hozzá, de nagyon sok elképzelésem volt (175 cm-nél magasabb 5-6 éves kanca, aki versenytapasztalattal rendelkezik, de nem ugrálták szét a lábait, 100km-nél közelebb) Az elképzelések ellenére voltam 165 cm magas lónál is, meg mént is megnéztem, ha valamelyik hirdetésben megfogott valami megnéztem. Végül egy 8 éves herélt lett a szerencsés, akit 200 km messziről hoztunk haza, de azóta sem bántam meg, nem találhattam volna jobbat, akkor sem, ha az eredetileg tervezett ár két és félszereséért vettem végül lovat.
2014. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!