Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a nyeregről?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jan. 5. 13:44
 1/4 Babszi04 válasza:
váz nélküli nyereg jobb, mint a szőrén, de nem olyan, mint egy rendes nyereg. a váznak ugyanis többek közt az a funkciója, hogy a sújt eloszlassa a ló hátán. egy váz nélküli nyeregben ugyanúgy a feneked alatt terheled csak a lovat, ott is fog megizzadni. az e-bayes műszálas olcsó váz nélkülit szintén nem ajánlanám, mert azon kívül, hogy szép színekben van, csak hátránya van. ami nem bőr, azt nem lehet javítani, tömni, továbbá azokhoz spéci heveder kell, amit nem lehet kapni itthon mindenféle méretben. inkább egy olcsó vén vázas nyerget ajánlanék én is, 20.000-ért már lehet kapni, olyat vennék, aminek ép a váza, a felrántók és a tömés. az, hogy ütött-kopott, repedezett a bőr, az jelen esetben nem számít szerintem. :)
2014. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A legjobbak a magaskápás bőr vagy műbőr nyergek. Ezt annyiban jó használni, hogy a heveder nem dörzsöli ki a lovat
2014. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
engem is érdekel, de csak olyan válasza aki használt már ilyet!!
2014. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A váz nélküli nyereg nem a legjobb, mert csak két ponton terheli a ló hátát a lovas: a két ülőcsontocska, ami terhel, ráadásul nagyon kis ponton terheli a ló hátát, és váz nélkül nincs semmi, ami ezt eloszlatná. Hosszútávon súlyos hátfájdalmakat okoz a lónak, szélsőséges esetben a csigolyák elmozdulásához is vezethet. Nem ajánlanám.
2014. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!