Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Tudtok ebben segíteni?

Lovasok! Tudtok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Tapasztalt lótulajdonosokat kérdeznék.. :)

Lónak mennyire van szüksége fáslizásra?

Mármint elég hülye kérdés, de ha nincs rá szüksége, de fásliznám a lábát, akkor lehet valami problémája ebből? (nyugodtan le lehet szólni, tetszik a lovak lábán a fásli..)

Ugyanez a kérdésem még áll a martingálra és a bokavédőre is.


Köszönöm!



2014. jan. 10. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Bokavédő szerintem felesleges, ha nem bokázik a lovad. A martingál is csak dísz, ha nem az a "csillagvizsgáló típus".

Én nem fáslizok, csak ha borogatást teszek fel rá. Egy szerszámnál ne azt nézd, hogy jól áll-e neki, hanem, hogy mi a funkciója és egyáltalán szükség van-e rá.

Fáslinál oda kell figyelni, hogy ne legyen se túl szoros, se túl laza.

2014. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:

Alapvetően ha nem tudod mikor kell használni és hogyan, akkor semmiképpen nem szabad, mert csak rontasz a helyzeten. Fáslizni csak akkor szoktunk, ha a ló lába komolyabb megterhelésnek van kitéve (ugratás, stb), vagy már eleve rossz állapotban vannak a szalagok, inak. Minden más esetben fölösleges és többet árt mint használ. Bokavédő tulajdonképpen ugyan ez a kategória, egy átlagos lovagláshoz nem igazán kell.

Martingált pedig megint csak azt mondom, hogy fölösleges használni normál esetben (bár helyesen felrakva tulajdonképpen semmi hatással nincs a lóra). De mondjuk ha a ló fölkapkodja a fejét és kitér a zabla hatása alól, akkor nem árt. De még egyszer: ha nem értesz hozzá, inkább ne használd egyiket sem.

2014. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ezt a cikket ajánlanám fáslizás ügyben a figyelmedbe

[link]

2014. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fásli árthat neki, elszorítja, gyengítheti az inakat, se istállóba, se munkához nem indokolt egy egészséges lónak. A martingált ha rárakod, ártani nem fog neki, akkor sem, ha nincs rá szükség, ha tetszik Neked, nyugodtan, bár szerintem fölösleges macera csak, de jártam olyan helyre lovagolni, ahol minden lovon volt megszokásból. Bokavédőt én mindig teszek a lovamra, jobb félni, mint megijedni alapon. Megcsúszhat, rosszul léphet, szűk ívben csúnyán összeverheti a lábát. Ártani nem fogsz azzal se, bár sokan azt tartják, hogy fölösleges annak a lónak az ín-bokavédő aki nem veri össze folyton a lábát.
2014. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Így ennek fényében nem fogok fáslizni egyáltalán.

És a takarókról mi a véleményetek? Az árt? Gondolok itt munkatakaróra, istállótakaróra, meg hasonlók.

2014. jan. 11. 07:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Hehe, épp most nézek magamnak lovat. Találtam egyet, a képeken első-hátsó fásli rajta. Kérdeztem az eladót minek van rajta, erre ő: "Ez munkafásli, ugyanaz a funkciója, mint az ínvédőnek..." Na itt tettem le a lóról...
2014. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fásli árt. Sérült, vagy sérülésből felépülő lóra kell, esetleg brutálisan nagy igénybevétel esetén, másképp szükségtelen: átveszi az inakról a terhelést, azok így elgyengülnek, idővel a ló képtelen lesz fásli nélkül dolgozni. Magadat sem fáslizod, ha nincs bajod...

Bokavédőtől baja nem lesz, de felesleges, ha nem ütögeti a lábát. Munkához inkább azt, mint fáslit, mert ez legalább mechanikus védelmet biztosít.

Martingál akkor kell, ha a ló kapkodja felfelé a fejét - én feleslegesen nem tenném rá a fél lovasboltot. Ártani nem fog, nem engedi a lónak, hogy kapkodja a fejét. Ha a lónak lapos a marja, akkor egy szügyelő hasznosabb, mert az meggátolja, hogy a nyereg hátracsússzon.

Takargatni a lovat akkor kell, ha meg van nyírva, ha nincsen, akkor árt: ha meleg van (és meleg van, a ló a szerint növeszt szőrt, hogy mennyire van hideg, szóval neki épp kellemes a levegő!) te sem veszel fel télikabátot. Azonban ha le van nyírva, egyenesen kötelező, különben csúnyán megfázhat. Ha nincs nyírva, most már ne is nyírd, jövőre tél előtt lenyírhatod, és tegyél rá takarót, a takaró melegíti, így nem is nagyon fog komolyabb szőrt növeszteni. Csak akkor érdemes szerintem takargatni (nyírni), ha komolyabb szinten versenyzik, egyébként nem: a nyírt lovak oldalát könnyen kikezdi a csizma, sarkantyú, ráadásul az időjárás is szeszélyes; ha magának növeszt szőrt, ő pontosan tudja, mennyire van szüksége, hogy pont jó legyen neki a klíma. Nem szabad elfelejteni, hogy a lónak a 10 fok az ideális, nem a 25°.

2014. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A fásli csak akkor kell ha a lovad sérülés után tér munkába, mostanában elég sok a hobbi lovas aki csak azért tesz a lovára mert olyan jól néz ki és megy a nyeregalátéthez... na ezek mennyenek a ...-ba hogyha csak azért képesek lennének tönkretenni a lovuk lábait mert olyan jól néz ki. Az ín-bokavédő mindig hasznos lehet, én most kezdek majd használni lovaglásra és hajtásra is. A martingál igazából egy segédszár ami nem oldja meg a csillagvizsgáló lovad problémáját. Felesleges rárakni ha nem szükséges. A takaró akkor lehet fontos a lónak ha nyírva van. Én ezt sem használok ha szakad a hó akkor sem.
2014. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!