Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a lovasszövetség kötelezővé tette (az amúgy is horrorisztikusan magas) licence díjak mellé, a Pegazus újság megvételét?

Figyelt kérdés

Nekem az a véleményem róla, az az újság, 1-2 cikken kívül teljesen vacak, (konkrétan a most januári számában csak 8-10 oldal kizárólag "életképeket" tartalmaz).És ha képeket akarok nézegetni, azt bárhol megtehetem, minek kell hozzá egy igen drága újságot megvennem? Ugyebár újságban nem jelenik meg semmilyen extra információ a versenyzésről, olyan amit az internetről nem tudnánk meg.


Gusztustalannak, és igazán vérlázítónak találom amit mostanában a lovasszövetség csinál.


Ezt a kötelező újság megvételt árú kapcsolásnak hívják és ezért fel lehetne őket jelenteni.


De például az is hogy az edzőknek továbbképzésre kell járnia, mert különben nem lehet versenyeken hivatalos edzőként feltüntetni gyerek/ifi versenyző mellé.

Nem azért, de ha nekem van egy lovasedzői vizsgám, amit egész Európában elfogadnak, akkor a magyar lovasszövetség miért kérdőjelezi ezt meg?

Vagy ne engedjék (itt magyarországon), hogy az aki életében egyszer ült lovon, az kaphasson lovasedzői végzettséget, VAGY legyenek továbbképzések, és szívesen részt is vennék rajtuk, de akkor legyenek ingyenesek ha már kötelezőek.

Ez is kizárólag a lovasszövetség lehúzása, hogy minél jobban megkopassza az embereket...


De nem is sorolom...


Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy vagytok ezzel...


2014. jan. 11. 22:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Ezért nem szavazok a fideszre:)
2014. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
54%
Valaki tutira nagyot kaszál ezzel. Magyarországnak befelegzett. Mindenki csak lop. De a koldustól lopni?
2014. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Koldustól" - na itt van a lényeg, az embereknek meggyőződése, hogy akinek kapcsolata van a lovakkal, bármilyen értelemben is (ld. látott már lovat képeslapon), az dúsgazdag. Na ez itt a gond.

Amúgy gusztustalannak érzem a dolgot, nem is kicsit. Nekem ugyan csak egy oktatóim van, tervezem az edzőit, de így néha eltűnődök, hogy mi a ...nak.

2014. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Átestünk a ló túloldalára. Nagy probléma Magyarországon, hogy aki már kétszer látott lovat, az rögtön oktatónak mondja magát és oktat is - igencsak megkérdőjelezhető minőségben, sajnos volt szerencsém látni már jó néhányszor. Így aztán odáig rendben is lenne a dolog, hogy oktatói, edzői papír kell ahhoz, hogy valakiből oktató, edző lehessen. Még a továbbképzéseket is értem, évente egyszer ki lehet bírni és a fejlődés egy edző számára is elengedhetetlenül fontos. De!!! Mostani rendszer szerint aki elvégzi pl. a lovastúra-vezetőit egy gyorstalpalón (magyarul, kifizet egy valag lóvét) az vezethet lovastúrát, tökmindegy, hogy annyira se tud lovagolni, hogy egyedül biztonságban kimenjen terepre, nem még hogy másokra is odafigyeljen. Hiába vagy viszont akár szakedző, ami azért valljuk be, nem olyan kis dolog, lovastúrát nem vezethetsz, ahhoz külön végzettség kell. Persze ha befizeted a megfelelő összeget a képzésért, akkor el is tekintenek a képzésen való jelenlétről, hiszen nem ritkán a lovastúravezető képzésen az oktató kevesebbet tud a lovakról, lovaglásról, mint az oda jelentkező edzői végzettségű lovas. A pénz befizetése adja tehát a képesítést, nem a tudás. Na ez itt az óriási probléma.

Folyamatosan jönnek elő az újabb és újabb szigorításokkal, ugyanakkor a legfontosabb poszton, a kezdő lovasok képzésében és a túravezetésben tisztelet a kivételnek, de gyakran nulla tudással dolgoznak. Azért mondom, hogy a legfontosabb poszton, mert az alapok nem mindegy, milyen minőségben vannak lefektetve. A már versenyszinten lévő lovasok pedig úgyis eredmény alapján fogják elsősorban kiválasztani az edzőjüket, hullára nem érdekli őket a papír, csak az, hogy az illető mennyit tett le az asztalra lovassport terén.

Az egész rendszer úgy ahogy van, selejtes.

Az újságról meg annyit: valóban hagyni kellene, hogy mindenki maga döntse el, mit szeretne olvasni és egy újság megvételét eléggé fura is kötelezővé tenni, viszont már megszokhattuk hogy így van, hiszen régen éppúgy kötelezően meg kellett venni a Lovasfutárt, mint a lovasszövetség hivatalos lapját. Most Pegazusnak vagy mi a bánatnak hívják, tulajdonképpen semmi nem változott.

2014. jan. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát igen...


Röhejes, hogy mindenkinek megadják a lovasedzői/oktatói/túravezetői képesítést.

Nagyon nagy káosz van itthon, a díjlovas versenyeken való pontozásról már nem is beszélve.

2014. jan. 12. 12:55
 6/20 anonim ***** válasza:

Gabka77: Az utolsó szóig igazad van mindenben ! Itt már mindenki lovasoktató,mindenféle jött-ment csaló dolgozik a szakmába és húzzák lefele a sok szerencsétlent,akik azt hiszik milyen príma oktatójuk van,közben meg mindent megtanul csak lovagolni nem... SZÉGYEN.


Maga az újság jó,a Szebényi Dániel azért ért hozzá, jó szakember,de az ,hogy kötelező azért abszurd.... Csinálják itt mindennel a cirkuszt, Lázárék meggazdagodnak,az akinek meg egyszem lova van,azt meg lassan már ha szarik a ló arra is adózzon...

2014. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
ja és a díjlovas pontozás.... Egy sima A vagy E kategóriába is már a csókosokat felpontozzák ,az ismeretlent meg lehúzzák a pitsába .. minden szerencsétlen kapja a 60-70 % -ot,aki meg látszik,hogy nem csak utazik a lovon arra meg rászórnak egy szaros 50 % -ot ,aztán joccakát.
2014. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mivan?? Erről a kötelező újságvásárlásról még nem hallottam. Ezt kinek kötelező??

Egyébként Gabka, tényleg tökéletesen igazad van. Én is elvégeztem egy lovastúra-vezető képzést. Kifizettem érte egy valag pénzt, tanítgattak díjlovaglásra, díjugratásra, de málhanyerget pl azóta se láttam közelről, ahogy a vezetéklovat is inkább a nyári munkahelyemen, gyakorlatban tanultam meg vezetni. Ha nem lett volna közöm a lóhoz a képzés előtt is már legalább 10 éve, akkor mondhatnám, hogy 0 tudásra kaptam papírt szép summáért. Színház az egész. Vicc.

2014. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Valaki tudna nekem bővebb infót, esetleg egy linket adni, erről a kötelező Pegazus vásárlásról, mert bár gyakran járok a lovasszövetség oldalán, erről valahogy lemaradtam..
2014. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Jajj már, nem kell ez a műbalhé... akinek versenylóra fussa, licenszdíjra fussa, és mindezeken felül még arra is fussa, hogy a 420 Ft-os diesellel össze-vissza furikázza a lovát versenyről-versenyre, annak ugyan ne fájjon már az a havi párszáz forint, amivel a magyar lovas újságírást támogatja!

Itt azért nem huszonéves kolbász-szökevényeket hobbiból abajgató kiscsajokról van szó, egy szezont végigversenyezni legalább egymillió forintnyi kiadás mindent összeadva, ez kérem igenis a gazdagok mulatsága, és ugyan ki támogassa a szövetség munkáját, ha nem az, akinek van miből? Fele annyi gusztustalanság sincs ebben, mint a rinyálásban miatta olyanok szájából, akik havi szinten kidobják a hobbijukra azt a pénzt, aminek a töredékéből egész családok kénytelenek tengődni.

2014. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!