Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik a tünetei a takony-kórnak?

Mik a tünetei a takony-kórnak?

Figyelt kérdés
Googliba semmi használhatót nem találtam. A lovamnak elég durván folyik az orra, de csak lovaglás után. Meg lovaglás előtt bemelegítésnél köhög. Ez mi lehet? Takony-kór? Vagy csak egy kisebb meghűlés? De azt hallottam, hogy takony-kór már nagyon régóta nem volt.
2014. jan. 16. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

azon nem kell aggódnod, hogy ez takony-kór, mert az kb 50 éve nem volt Magyarországon, ha az lenne a lovad baja azonnal karanténba kéne tenni, mert az rettentő ragályos betegség volt, ha nem egyedül van tartva, akkor már az egész állománynak takonykórosnak kéne lennie.


köhögés és takony oka sok minden lehet, ha "elég durván folyik az orra" akkor hívj orvost, mérj lázat! a köhögés sem játék! én mindenképpen orvost hívnék, persze lehet próbálkozni ACC-vel, Bisolvonnal, akár fokhagymával, de télen a köhögő taknyos lovat én sajnálnám úgy hagyni és házi praktikákkal próbálkozni, de te tudod...


de nagy valószínűséggel nem takony-kór!

2014. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

egyébként itt vannak a takonykór tünetei és azt is tudni kell, hogy mivel roppant fertőző (volt) és a halálozási arány 90% fölött volt, így a takonykórra nem létezik kezelés, azonnal "vér mentesen" le kell ölni az állatot...


"Étvágytalanság, kedvetlenség mellett lázas és láztalan időszakok váltakozása jellemző kezdetben; majd a tüdő, az orrüreg vagy a bőr takonykóros elváltozásai következnek be. Savós, majd nyálkás-gennyes, vércsíkokkal tarkázott orrfolyás jelentkezik; az orrnyálkahártyán göbök keletkeznek, amik feltörve és összefolyva kifekélyesednek. Az áll alatti nyirokcsomó megduzzad és fájdalmassá válik. Gyakran ezzel egyidejűleg jelentkezik tüdőgyulladás is, az állatok köhögnek, az orrváladék mennyisége fokozódik. A bőrön tömött csomók keletkezhetnek, amelyek szintén szétesnek és kifekélyesednek; a környéki nyirokcsomók és nyirokerek megduzzadnak."

2014. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!