Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való a zablán lévő...

Mire való a zablán lévő lelógó, íves valami?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jan. 24. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
és is fogatozok mi jobban megszoktuk húzni annak érdekében hogy ha túl nagyot rántunk rajta egy egy kanyarnál ne tépje ki annyira legalább is mi erre használjuk :)
2014. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) És hogyan akadályozza meg a fájdalmat? Hogyan működik?
2014. jan. 24. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam ilyen alakút, általában a zabla karja folytatódik tovább lefelé és a végén a két kar egy fém résszel van összekötve, így: [link]


Ahogy az első írta, arra jó, hogy fixálja a zablát a ló szájában, tehát azt a hajtó vagy a lovas nem tudja áthúzni, oldalra elmozdítani.


Egyébként azt, ami a képen van szerintem nem lehet meghúzni, mert merev.

2014. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A gumira gondolsz? Ha arra akkor azt általában a 4-es fogatnál a 2 hátsónál szokták használni, hogy a szár ne akadjon be a zablához, mert ha ez megtörténne akkor nem lenne szárkontaktus az első lovakkal. Az, hogy az első lónak van ilyen, az azért lehet, mert általában nem mindig vannak ugyanoda befogva, néha szokták őket cserélgetni, és lehet rajta maradt.
2014. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen a gumira gondoltam. Köszi a válaszokat!
2014. jan. 25. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!